Krohvilahendused
Kvaliteetne ja kaunis lõpptulemus krohvimises eeldab teadmisi ja oskusi
Krohvilahendused OÜ pakub krohvimisteenust looduslike materjalidega nagu lubi- ja savikrohv, tadelakt, stucco jne.
Kui nii mõndagi viimistlustööd ollakse võimeline ise tegema, siis krohvimine nõuab oma ala professionaali kätt ja teadmisi. Kui soovitakse pinnad katta krohviga, siis juba esimeste sammude juures tekib küsimusi – nimelt, millist krohvi kasutada? Kõige paremini oskab antud küsimusele vastata professionaalne meister, kel pikaaegsed kogemused krohvimistöödes. Sest tegelikult sõltub millist krohvi kasutada sellest, kus seda kasutada. Tänapäeval, võrreldes aastakümnete taguste aegadega, on nii krohvimistehnikad kui -võimalused arenenud. Näiteks krohvitud viimistluse saamiseks ei pea seinasid alati mitmesentimeetrise krohvikihiga katma. On mitmeid materjale, mille puhul piisab peenviimistluskrohvi kasutamisest. Ja on erinevaid viise, kuidas looduslikke viimistlusmaterjale interjööris ja fassaadidel kasutada.
Erinevatele pindadele sobivad erinevad krohvid
Looduslikud krohvid sobivad paljude eri materjalist seinte viimistlemiseks ja mitte ainult – need
sobivad sama hästi ka ahjude, kaminate ja teiste küttekollete katmiseks. Dekoratiivsematest viimistlustest võib lisaks lubi stuccole kasutada näiteks tadelakti või marmorinot.
Lubikrohv omakorda on ajalooliste hoonete viimistlemiseks parim materjal, tagades nende kestmise pikaks ajaks.
Ja näiteks tadelakt on Marokost pärit pinnaviimistlus, mis eelkõige on tuntud vetthülgavuse poolest ja seega leiab palju kasutust niisketes ruumides. Tadelakti võib kasutada aga pea igal pool. Tänu vuukide puudumisele saab luua suuri ühtlaseid pindu ning katta väga erineva kujuga objekte. Tadelaktiga võib katta seinu ja põrandaid, vanne ja valamuid, küttekehasid, luua erinevaid nišše jne. Pind jääb elav ja kergelt läikiv ning pigmentidega on võimalik saavutada kõikvõimalikke toone.
Erinevaid krohve on lihtne jagada kaheks. Täitekrohvid ja viimistluskrohvid. Täitekrohvid ehk
aluskrohvid on siis need, millega tasandatakse aluspind, olgu selleks siis kergplokk, EPS või kivivill soojustus, või hoopis tellissein. Täitekrohvi sisse pannakse ka armeering, plastikust 4x4mm silmaga võrk. Täitekrohvi peale kantakse viimistluskrohv. Viimistluskrohve on hingavuse järgi võimalik jaotada viieks — lubikrohv, lubitsementkrohv, silikaatkrohv, tsementkrohv ja akrüülkrohv, kus siis lubikrohv laseb niiskusel vabalt läbi krohvikihi liikuda ja akrüülkrohv ei lase niiskust praktiliselt üldse läbi.
Maja peab “hingama”
Seina krohvimisest rääkides peab puudutama hingava maja teemat. Hingamine ehk niiskuse liikumine seinas ja soojustuses, on krohvimise seisukohast üsna oluline. Kuigi väidetakse, et ka EPS soojustus hingab ning niiskus liigub läbi soojustuse, on niiskusliikumine selles materjalis praktikas võrdne nulliga ja näiteks kivivillsoojustusega võrreldes olematu. Kui nüüd katta kivivilla viimase ehk välimise kihina akrüülkrohviga, siis on meil peale esimest talve, kui maja köeti, võimalus kogu maja uuesti viimistluskrohviga katta. Talvel, kui sise- ja välistemperatuur on suuresti erinevad ning maja seinas toimub soojus/niiskusliikumine seest välja, ning kuna akrüülkrohv tekitab mittehingava kilekihi, siis niiskus surub välimise krohvikihi maja seina küljest lahti.
Üldine reegel krohvimise juures on see, et kõige tugevam krohvikiht, mittehingavam, on vastu aluspinda ning mida väljapoole, seda hingavam peab krohvikiht olema. Samuti on tähtis, kuidas krohvida, ehk kui paks on krohvikiht. Igal krohvil on see erinev ning üldistavat reeglit pole. Kui krohvikiht on liiga õhuke, ei ole see piisavalt tugev ning kui krohvikiht on ettenähtust paksem, võib see kokku kuivada ja krohvipind on juba peale kuivamist katki.
Viimistluskrohve on võimalik valida väga erinevaid ning täpselt maitsele sobivat. Lisaks värvile saab valida krohvi pinnastruktuuri järgi. Kuna tänapäeval on krohve praktiliselt igale aluspinnale ja erinevatesse tingimustesse, ning samuti on krohve veel pinnale kandmise meetodi järgi võimalik eristada, siis on mõistlik krohvi valik jätta eksperdi otsustada.
Nagu iga tööga, selleks, et teostatud töö püsiks on vaja teadmisi, õigeid töövõtteid ning aastate pikkust töökogemust. Ja ka meistrimehe kaasasündinud ilumeel on vajalik, et tellitav töö hinge rõõmustaks. Kõik need omadused iseloomustavad Krohvilahendused OÜ-d.
Teostatakse konserveerimis- ja restaureerimistöid
Kui uue objekti krohvimistööd on lihtsamad, siis vana krohvi renoveerimine ja selleks sobivate materjalide renoveerimine tuleks kindlasti jätta kogemustega spetsialisti teha. Krohvilahendused OÜ teostab ka konserveerimis- ja restaureerimistöid muinsuskaitse all olevatel objektidel. Omatakse pädevustunnistuse nr PT 1082/2021. Nii on ka kõik ehitis- ja ajaloomälestiste ning maailmapärandi objektide omanikud oodatud küsima pakkumist enda omandi korrastamiseks, et pärand säiliks ka tulevastele põlvedele. Krohvilahendused OÜ teostab kvaliteetset krohvimis- ja värvimistööd traditsiooniliste materjalidega ning ka teisi pärandi konserveerimiseks või restaureerimiseks vajalikke teenuseid.
Kui soovid enda objektile krohvitud viimistlust, võta Krohvilahendused OÜ-ga ühendust ning üheskoos sinuga leitakse sinu jaoks parim lahendus.
Krohvilahendused OÜ
Tel: (+372) 5569 5596
krohvilahendused@gmail.com
Facebook
Instagram