Cannes Grupp
Põranda tasandamisest kuni põranda kattematerjali paigaldamiseni
2005.aastal asutatud Cannes Grupp OÜ tegeleb tänaseks peamiselt põranda- ja seinakatete paigaldamisega (PVC-, linoleoum-, vinüülpõrandad, vaipkatted, keraamiline plaat, erinevad parketid, põrandaliistud jmv), mille käigus teostatakse kõik eeltööd, mis on vajalikud katete paigaldamiseks – põrandate tasandamine isevalguvate segudega, lihvimine, märgade ruumide hüdroisolatsiooni tööd ja põrandakallete teostamine jne.
Ettevõtte algusaastatel oli Cannes Gruppi põhitegevuseks klaas-alumiinium avatäidete paigaldamine, vuukimine ning renoveerimine.
Põrandate tasandamine isevalguvate segudega
Põrandate tasandamine kaasneb enamasti renoveerimisega, kuid see töö tuleb sageli soovimatult ette võtta ka uusehitustel. Vanade betoonpõrandate puhul on põhjuseks omaaegne madal ehituskvaliteet, mis väljendub põrandate ebatasasuses, aga ka madalas tugevuses, sest kõik objektile jõudnud tsement ei jõudnud segusse. Värske põranda puhul tuleneb see mõnest ehitajapoolsest apsust või muudatusest projektis.
Tasandamiseta ei pääse põrandakatete uuendamisel, näiteks kui soovitakse välja vahetada keraamilised plaadid või linoleum/PVC. Sest vanade kihtide eemaldamisel kipub ikka ühtteist aluspinnale kinni jääma või hoopiski soovimatult kaasa tulema. Väiksemad ja vaid kohati esinevad ebatasasused on võimalik likvideerida ka põrandapahtlite abil, mille peeneteraline koostis võimaldab kihipaksusega nö nulli minna.
Kui põrand on ebatasane või lohke esineb kogu pinna ulatuses, kasutatakse pigem laustasandamist isevalguvate segudega. See on töö, mis eeldab nii teadmisi, kogemusi ja õigeid töövõtteid, ehk siis professionaalsust, saavutamaks kvaliteetne lõpptulemus. Põrandate tasandamisel isevalguva seguga on väga palju nüansse, alates sellest, millist segu kus kasutada või millist nakkekrunti kasutada või hoopis millal on näiteks vajalik teostada ujuvpõrand. Aluspõranda valmistamine eeldab teadmisi – näiteks enne põranda laustasandamist saab vajadusel suuremad augud täita kiirkivinevate põrandavalusegudega. Samal põhjusel kasutatakse ka kallete valamiseks kasutada kiirkivinevaid nn käsitasandussegusid, mis kuivavad ruttu ja võimaldavad kiirelt ja probleemideta paigaldada veetõkke ja keraamilised plaadid. Sama põhimõte käivad ka uute betoonpõrandate tasandamise kohta – vastavalt probleemile ja selle ulatusele valitakse sobilik segu.
Ka uued betoonpõrandad tasuks ületasandada
Alusbetooni töid tehakse sageli tingimustes, kus sobilik temperatuur, sademete eest kaitstus, avade suletus jms ei pruugi olla alati täidetud – sealt ka sagedased probleemid kvaliteediga.
Seega, miks mitte juba planeeridagi tasandustööd ka uue hoone ehitusel. Skandinaavias, kus töötund on kõrgemas hinnas, minnakse just seda teed. See tähendab, et betoonpõranda valamisel ei proovitagi seda ideaalselt siledaks ajada, sellele aega ja raha kulutada, ammugi siis mitte „koptertada“ peegelsiledaks. Tehes nn latibetooni ja hiljem seda isevalguva seguga tasandades on kokkuvõttes võit tööajas ja sellest tulenevalt ka rahas. Ning otseloomulikult põranda lõpptulemuse kvaliteedis.
Et ümbertegemine muudab töö kordades kallimaks, on mõistlik leida professionaalne põrandaehitaja.
Hüdroisolatsioon märgades ruumides
Professionaali abi eeldavad ka märgade ruumide hüdroisolatsioonitööd. Tänapäeval soovivad juba nii mõnedki korteriühistud, et selle töö teostaks oma ala asjatundja ning sageli kutsutakse töid ülevaatama erapooletu audiitor.
Märga ruumi nagu sauna, duširuumi ja vannituba planeerides peab mõtlema konstruktsioonide veekindluse tagamisele. Pelgalt keraamiliste plaatide paigaldamisega pindu vettpidavaks ei saa, sest poorsed plaadisegu ja vuugitäide imavad niiskuse endasse ning lasevad sellel tungida alumistesse kihtidesse. Nii võivad niiskuskahjustustest tingituna hakata vohama hallitus ja bakterid, jõudes soojustuskihtide ning kips- või puitmaterjalideni. Lisaks sellele, et niiskus lõhub hoone konstruktsioone, kahjustavad hallitus ja bakterid inimeste tervist. Seega tuleb alati märgadesse ruumidesse keraamiliste plaatide või värvi alla paigaldada hüdroisolatsioon. Niiskuskindlad peavad märgade ruumide puhul olema kõik materjalid, sealhulgas ka pahtel ja värv, ning seintel ja põrandal tuleb kasutada veetõket ehk hüdroisolatsiooni. Turul pakutakse palju erinevaid tooteid, kuid kvaliteetse tulemuse saavutamine eeldab hüdroisolatsioonivahendite tundmist ja oskust neid õigesti paigaldada ning teha seda teha nii, et hüdroisolatsioon moodustaks ühe terviku.
Kui ees on ootamas põrandatööd ning eesmärgiks kvaliteetne ja vastupidav lõpptulemus, võta Cannes Gruppiga ühendust.
Cannes Grupp OÜ
Tel: (+372) 5340 9060