MicroWatt
Elektripaigaldis dünaamilises valguses
MicroWatt OÜ tegeleb valguslahenduste väljatöötamisega, valgusdisainiga, dünaamilise valgustusega, elektripaigaldiste– ja automaatikasüsteemide projekteerimisega. Elektripaigaldistööde kogemust on ettevõtte eestvedajal üle 10 aasta. Tehakse koostööd arhitektide, eraisikute, korteriühistute ja ettevõtetega. MicroWatt OÜ teostab kõikvõimalikke erinevaid valgustuslahendusi. Valgustuslahendusi on teostatud näiteks kirikutele, skulptuuridele ja monumentidele.
Rääkides valgusdisainist, on olemas arhitektuuriline valgustus, mis on väga lihtne, või siis dekoratiivne ning ruumi kujundav disainvalgus. Valgusdisain loob elukeskkonda kindlasti väärtust juurde. Läbimõeldud valgustus teeb pimedusele vaatamata olemise mõnusamaks. Teine aspekt on energiatõhusus: hästi läbi mõeldud valgustusplaaniga saab kokku hoida nii energiat kui ka raha.
Kui teil on hoonele paigaldatud värviline rgb või dimmerdatav valguslahendus, aga soovite luua uusi stseene, anda hoonele või pargile uus hingamine, siis selleks ei pea olemasolevaid valgusteid ringi vahetama. Vaid uue valguskonseptsiooni saab luua programmeerides olemasolevad valgustid täitma uut ülesannet. Rõhutades teisi detaile, paistab hoone või õueala taas teistsuguse nurga alt.
Valgus mõjutab suuresti meie heaolu ning meeleolu. Iga tegevuse jaoks peaks olema õige intensiivsusega, õiget tüüpi ja õigesti suunatud valgustus. Hubasuse tekkimiseks on oluline varjude tekkimine, valgustuse erinev tonaalsus. Sel puhul võiks ruumi tuua suunatavaid valgusteid, nende abil saab väljavalgustada paiku ja objekte, mis vajalik, tekitades valguse ja varju kontraste. Omal kohal on ka dimmerite kasutamine. Suurepärase rahuliku ilmega valgustuse saab peidetud valgusega, mis tähendab, et valgusti on ruumis mittenähtaval kohal. Viimase saab paigaldada nii lae- kui seinakarniisi, või ka mööblisse.
Vältida tuleks nii üle- kui alavalgustamist, sest mõlemad äärmused mõjuvad inimesele halvasti, väsitades või muutes meid närviliseks ja tusaseks. Ruumide valgustamise võimalusi on lõpmatult ja igale sobib oma. Kui sul on idee, kuid pole teostajat või soovid kodus muuta valgust vastavalt meeleolule, näiteks õhtul hubasemat valgust või hoopiski romantilist valgust, siis võta julgelt ühendust ja MicroWatt leiab koos sinuga just sulle kõige sobivama lahenduse.
Dünaamiline valgustus
Kaasaegne valgustusteadus nimetab parimat võimalikku sisevalgustust “dünaamiliseks valgustuseks”. Mis tähendab, et tegemist ei ole tüüpilise valgustussüsteemiga, mis tööpäeva alguses lülitakse sisse ja tööpäeva lõpus välja. Dünaamiline valgustus on valgustus muutlikku karakteristikaga tööpäeva jooksul. Muutuvad kolm parameetrit: valgustuse spekter, valgustuse värvustemperatuur ja valgustuse tase.
Valgusel on oluline roll ka reguleerimaks inimese bioloogilist kella. Valgus annab kehale teada millal on hommik ja millal õhtu ning vastavalt mobiliseerub ka keha. Samuti teatab valgus organismile aastaaja, et keha saaks kohaneda klimaatilistele tingimustele sellel laiuskraadil. Kui see bioloogiline kell saab vale signaali, näiteks puudulikust sisevalgustusest, võib see sassi ajada ka bioloogilised tsüklid, mis sätivad paika, mis ajal on inimene kõige reipam ja millal vajab puhkust. Ööpäevarütm avaldab kehale füsioloogilist ja käitumuslikku mõju, reguleerides une- ja ärkvelolekutsüklit, tähelepanuvõimet, töösuutlikkust, kehatemperatuuri, hormoonidetootlikkust jmv. Alavalgustatus tekitab inimestel n.-ö kroonilist väsimust. Valguse spekter ja värvustemperatuur peaksid muutuma nii päeva kui aasta jooksul Eesti laiuskraadidel siis vastavalt: päeva jooksul, värvustemperatuur on – hommikul kollakam, keskpäeval sinakam ja õhtul tumekollakam. Aata jooksul päeva kõrgeim värvustemperatuur on talvel kollakam ja suvel sinakam.
Elektripaigaldiste projekteerimine
Elektriprojekt aitab põhjalikult planeerida ja analüüsida elektriühenduste ja -seadmete kasutusvõimalusi ja asukohti hoones, tagades turvalise elektriühenduse ning kasutusmugavuse.
Elektriprojekt paneb paika elektrisõlmede ja vooluühenduste kasutuskohad ning toidete paiknemise erinevates ruumides, nii et need oleksid kasutajale turvalised ja käepärased. Vajaduse korral sisaldab elektriprojekt ka nõrkvoolu osasid (automaatikat, signalisatsiooni, arvutivõrke, videovalve, helindus, läbipääs, sidepaigaldis, TV võrk jne). Elektriprojekt valmib koostöös teiega, vastavalt teie soovidele ja eelistustele.
Automaatikasüsteemide projekteerimine
MicroWatt OÜ projekteerib hooneautomaatika süsteeme nii eraklientidele, ehk nn. tark maja, kui tööstusele. Hooneautomaatika hõlmab kütte, ventilatsiooni, jahutuse, valgustuse ja teiste hoone eriosade automatiseerimist nii lokaalsetes kui integreeritud süsteemides. Hooneautomaatika peamine ülesanne on hoolitseda hoone tehnosüsteemide nõuetekohase toimimise eest nõnda, et:
* hoones oleks inimestel mugav olla, st kliimaparameetrid on reguleeritud nõutud tasemele tagades soovitud parameetritega sisekliima;
* tellija ja hoone kasutajad oleksid rahul ning tunneksid ennast hoones turvaliselt ja mugavalt;
* hoiab kokku raha ja aega kasutuskuludelt;
* informatsioon hoones toimunud muutustest oleks operatiivne;
* oleks pidev kontroll tehnosüsteemide töö kohta;
* hoone tehnosüsteemid toimiksid nii, nagu kavandatud;
* hoone energiakulu oleks kooskõlas energiatõhususe miinimumnõuetes sätestatuga ja oleks nii minimaalne kui võimalik, avaldamata negatiivset mõju hoonele ja selle sisekliimale.
Nõrkvoolu ja multimeediasüsteemide projekteerimine
Nõrkvoolusüsteemide korrektne, nõuetekohane ja toimiv lahendus algab asjatundlikust projektist. Projekteerimise käigus tuleb läbi rääkida ja kokku leppida kõik detailid koostöös paigaldaja ja tellijaga. Selliselt saab lahendus tellija soove arvestav ja võimalikult kuluefektiivne.
Protsess algab ülesande püstitusega tellijalt, mille alusel saab hakata koostama eelprojekti. Eelprojektis kirjeldatakse üldistades paigaldatavaid süsteeme, nende suuruseid ja kasutatavaid tehnoloogiaid.
Põhiprojekti faasis valitakse välja konkreetsed tehnilised näitajad, seadmete kogused, nõrkvoolusüsteemide integratsioon ja paigaldusasukohad. Põhiprojekt on hinnapakkumise koostamise aluseks ja piisava detailsusega.
Suuremate ja keerulisemate objektide puhul tuleks ka tööprojekti staadiumi lahendus teha, kus pannakse paika kaabliteed, seadmete kõrgused, täpsemad paiknemised ja kirjutatakse lahti eriosade kokkupuuted ja omavahelised integratsioonid.
Väliala valgustuse juhtimissüsteemid ja visualiseerimine
Valguse juhtimise süsteem on terviklik valgustuslahendus. Teie otsustate, mida vajate ning MicroWatt OÜ ühendab valgustuslahendused teie spetsiifiliste vajaduste põhjal. Kombineerides esmaklassilisi valgusteid hoolikalt valitud nutitehnoloogiaga, on võimalik pakkuda valguslahendusi, mis on kohandatud täitma erinevaid ülesandeid või eesmärke. Välisvalgustus muudab meie tänavad ja väliskeskkonnad turvalisemaks ja meeldivamaks. Kui aga rääkida avalikust ruumist, siis valgustamine toob linna nähtavale soovitud valguses: esile saab tuua ja varjata just seda, mida soovitakse. Valgusega saab muuta öise linna elavaks.
MicroWatt OÜ