KLM Baltic
Sise-, välis- ja kanalisatsioonitrassid on hoone südameks
KLM Baltic OÜ peamiseks tegevusalaks on kütte-, vee- ja kanalisatsiooni sise- ning välistrasside ehitamine. Samuti erinevate kanalisatsiooni- ja reoveelahenduste rajamine. Aidatakse ka veeavariide ja ummistuste likvideerimisel. Tegutsetakse pereettevõttena alates aastast 2009 ning eesmärgiks on pakkuda usaldusväärset teenust kiiresti ja mõistliku hinnaga.
Sise- ja välistrassid on hoone südameks
KLM Baltic ehitab kütte-, vee- ja kanalisatsioonitrasse nii hoonesiseselt kui ka välitingimustes. Samuti teostatakse olemasolevate trasside renoveerimist. Ehitatakse ka peatrasse, teostatakse majaühendusi ja aidatakse trasside projekteerimisel.
Sise-, välis- ja kanalisatsioonitrassid on hoone südameks, hoolimata sellest, kas tegemist on kodu või avaliku rajatisega. Nende kvaliteetne ehitus ja hooldus on olulised nii elukvaliteedi tagamisel kui ka keskkonna seisukohalt. Kõigepealt tuleks hinnata oma kodu vajadusi ning otsustada, millised trassid tuleks paigaldada. Tavaliselt on vaja paigaldada veetorud, kanalisatsioonitorud, elektrijuhtmed ja küttesüsteemid. Välistrasside paigaldus hõlmab sageli ka gaasitorude paigaldust.
Enne paigaldustööde algust tuleks teha korralik ettevalmistus. See hõlmab trasside paigutuse plaani koostamist ning vajalike materjalide, tööriistade ja seadmete ettevalmistamist. Samuti tuleks hinnata maa-aluste torude ja kaablite asukohti ning vältida nende kahjustamist.
Trasside paigaldus on keeruline protsess ning nõuab eriteadmisi ja kogemusi. Oluline on ka valida kvaliteetsed materjalid, mis tagavad trasside pikema eluea ning tõhusama töö. Trasside paigaldamisel kasutatakse enamasti plastikut ning vask- või plasttorusid. Need materjalid on vastupidavad ning hõlpsasti paigaldatavad. Trasside ehituse käigus tuleb arvestada ka maa-aluse töödega. Selleks tuleks hoolikalt planeerida paigalduskoht ning vältida ebameeldivaid üllatusi, nagu näiteks liiga sügavale kaevatud toru.
Sise- ja välistrasside ehitus oluline osa ehitusprotsessist ning selleks, et tagada korralik toimimine, tuleks pöörata tähelepanu kvaliteetsete materjalide valikule ning usaldada paigaldus oma ala professionaalidele.
Kanalisatsioon peaks olema märkamatu
Ehitatakse kanalisatsiooni peatrasse, teostatakse majaühendusi ja rajatakse pumplaid. Samuti tegeletakse survekanalisatsiooni ehitamisega. Aidatakse ka kanalisatsioonisüsteemi projekteerimisel.
Oluline on, kas ehitise ümber rajatud veetorustike süsteem täidab õigesti oma tegelikku eesmärki – sellega tuleb torusüsteemide planeerimisel juba aegsasti arvestada. Lisaks tuleb arvestada kehtivate nõuetega. Väliskanalisatsiooni puhul on vaja kindlasti silmas pidada pinnase tüüpi, põhjavee omadusi antud kohas ja muid aspekte. Kanalisatsioonitorustik peab lisaks olema rajatud õige läbimõõdu ja languga. Nii on süsteemis isepuhastus tagatud. Kehtivates normides on selgelt määratud erinevate veeneelude ja äravoolutorude minimaalsed läbimõõdud. Reovesi peab saama ladusalt ära voolata ja ka torusisene õhu juurdepääs püstikust neeluni toimib siis nagu peab. Õigesti rajatud veevärgiga on lihtne – hoone elanikud ei märkagi selle olemasolu.
Septiku puhul on oluline nii pinnas kui korrektne paigaldus
Paigaldatakse erinevas suuruses septikuid paikadesse, kus puudub ühendus kanalisatsioonivõrguga. Aidatakse ka septiku valimisel. Ei tasu unustada, et septiku puhul on oluline silmas pidada seda, millisesse pinnasesse septik paigaldatakse, samuti asjaolu, et septikut peaks tühjendama korra aastas ning selle mahtu valides peaks arvestama ühe inimese kohta minimaalselt 500 liitrit. Settemahutis toimub reovee puhastamine ainult mehaaniliselt, gravitatsiooni toimel – veest raskemad osakesed settivad mahuti põhja ning kerged osakesed tõusevad veepinnale. Septikust väljuv puhastatud reovesi juhitakse pinnasesse läbi imbväljaku. Kui pinnasetingimused võimaldavad ja põhjavesi on kaitstud, siis võib septiku kasutamine olla piisav. Septikust väljuv vesi on küll mehaaniliselt puhastatud, aga sisaldab orgaanilist ainet, mistõttu võib imbväljak ajapikku kinni kasvada. Sõltuvalt pinnasetingimustest võib imbväljaku eluiga olla 10 kuni 15 aastat.
Oluline on septiku korrektne ja kvaliteetne paigaldus, aga ka õige suurusega mahuti valimine. Kui targasti toimetada, kujuneb septikust pika kasutusajaga ning mõistlike hoolduskuludega maja veevarustuse osa, mis aitab kulusid ka pikas plaanis madalana hoida.
Väikekatlamajade paigaldamine
KLM Baltic OÜ tegeleb ka kuni 1MW võimsusega väikekatlamajade paigaldamise ja seadistamisega. Taolisi katlamaju kasutatakse enamasti ühe ettevõtte või korterelamu soojaga varustamiseks. Ollakse usaldusväärseks ja kogenud partneriks ka korteriühistutele.
Ummistuste likvideerimine jäta professionaali hooleks
Kuigi mitmed sanitaartehnika ja ummistustega seotud probleemid tunduvad esmapilgul lihtsad, tasub vähimagi kahtluse korral pöörduda professionaalse torumehe poole. Santehnilisi töid ise tehes jääb alati risk, et hiljem tuleb likvideerida suuremast lekkest tingitud kanalisatsiooni- või veeavarii tagajärgi.
KLM Balticul on olemas nii vajalikud oskused, tööriistad ja materjalid, mille abil suudetakse tagada ummistuste ja lekete turvaline likvideerimine. Ummistusi likvideeritakse nii mehaaniliselt, kemikaalide abil kui ka survepesu meetodil. Samuti ollakse alati abiks just teie oludesse sobiva sanitaartehniliste lahenduste valikul. Sanitaartehnilisi töid ja ummistuste likvideerimist teostatakse vaid Saare maakonnas.
Kiireloomuliste probleemide korral peaks helistama numbril: (+372) 506 5212
KLM Baltic OÜ
Tallinna 61,
Kuressaare,
Saaremaa
Tel: (+372) 520 8379
(+372) 506 5212
henno@klmbaltic.ee
Facebook
www.klmbaltic.ee