Kiirgusvaba kodu
Elektromagnetkiirguse mõõdistamise ja vähendamise täislahendused
Mida enam kaasaegset tehnoloogiat on meie kodudes, seda enam tõuseb üles küsimus, kui ohutu on see meie tervisele. Uuringud on tänaseks tõestanud, et kiirgusvaba elu on märksa tervislikum.
Kiirgusvaba OÜ on loodud kahe ettevõtliku inimese soovist pakkuda tervislikku sisekliimat inimeste kodudes vähendades tehislikke kiirgusi miinimumini. Nii ühendati oma teadmised ning oskused elektri- ja ehitusvaldkonnas, et pakkuda terviklikke lahendusi. Sinu kodu on sinu kindlus ja teadlikud valikud loovad sulle ja sinu kodule lisaväärtust.
Peamised ohud, mida aidatakse mõõta ja vähendada, on:
* Raadiosageduslikud kiirgused (2G/3G/4G/5G, WIFI, Bluetooth)
* Elektriväli (kodu- ja köögitehnika, eramu elektripaigaldis)
* Magnetväli (kodu- ja köögitehnika, eramu elektripaigaldis)
* Saastelekter (kodu- ja köögitehnika, eramu elektripaigaldis)
Teostatakse:
* Elektromagnetkiirguste mõõdistamist eramutes (raadiosageduslikud kiirgused, elektriväli, magnetväli ja saasteelekter)
Loe lisaks: Mõõdistamised
* Elektromagnetväljade (EMV) kiirguste lahendusi
Kiirguste vähendamise, elimineerimise, varjestamise võimalusi on erinevaid. Alustades kiirgusallika eemaldamisest, lihtsa ekraneeriva katte paigaldusest, elektrikaablite korrektsest installatsioonist ja lõpetades ekraneeriva värviga. Ekraneerivat värvi saab kasutada nii sisetöödeks, kui ka välitöödeks nii renoveerimisel, kui uue ehitamisel.
Loe edasi: Kiirguste lahendused
Tänapäeva maailmas puutume me kõik kokku elektri- ja magnetväljadega, mis on pärit erinevatest allikatest, kaasa arvatud elektriseadmetest, tele- ja raadioülekannetest ning sideseadmetest.
Elektromagnetväljade jaotus mida kiirgusvabakodu mõõdab, on:
Elektriväli on elektrilaengu poolt tekitatud ruumis leviv pidev väli, mis mõjutab ruumis paiknevaid teisi elektrilaenguid. Elektrivälja levimiskiirus on võrdne valguse kiirusega vaakumis. See tekib kõikidel kaablitel, juhtmetel, seadmetel mis on vooluvõrku ühendatud. Elektrivälja mõõtühik volti meetri kohta (V/m).
Magnetväli tekib, kui elektrivool juhtmetes/seadmetes liigub ning kui suureneb elektrivoolu tarbimine (töötav elektriseade), siis suureneb ka magnetväli. Magnetvälja põhjustab koormus ehk elektrivoolu tarbimine. Mõõtühik on Tesla (T).
Raadiosageduslik ehk mikrolainekiirgus on elektromagnetvälja kiirgus, mida liigitatakse elektromagnetlaine sageduse järgi – madalsageduslikud, kesksageduslikud ja kõrgsageduslikud.
“Elektromagnetväljade direktiiv 2013/35/EL rakendamise hea tava” kirjeldab, et elektromagnetväljaga kokkupuute toime sõltub peamiselt rakendatava välja sagedusest ja väljatugevusest ning muud tegurid (näiteks lainekuju) võivad mõnes olukorras olulised olla. Erinevad sagedused mõjutavad keha erinevalt: madala sagedusega väljad põhjustavad närvide ja lihaste stimulatsiooni, kõrge sagedusega väljad põhjustavad kuumenemist. Mõjusid, mille põhjustab kuumenemine, nimetatakse elektromagnetväljade direktiivis soojuslikeks mõjudeks ning kõiki teisi mõjusid nimetatakse mittesoojuslikeks mõjudeks.
Loe edasi: EMV
* Varjestatud elektritöid
Loe lisaks milliseid teenuseid teostatakse: Elektritööd
* Tavaelektritöid
Alates 2010. aastast oleme tegelenud erinevate elektritöödega – väiksematest töödest kuni uue eramu valmimiseni välja. Meie meeskonnas töötavad pikaajalise kogemusega elektrikud, kes teostavad tööd kiirelt, kvaliteetselt ja turvaliselt.
Teostatakse järgnevaid elektritöid: Tavaelektritööd
* Täislahendusi
“Võtmed kätte” kontseptsioon sisaldab kõiki maja valmimiseks teostatavaid töid ning mis kombineeritakse kiirguse vähendamise/elimineerimis lahendustega. Võtmed kätte paketis pakutavad teenused ja lahendused valmivad koostöös kliendiga ning täislahenduses pakutavaid töid/teenuseid on võimalik teostada eraldi seisvate töödena. Täpsema info jaoks võta Kiirgusvabakoduga ühendust.
Loe lisaks: Täislahendus
Üheks igapäevasemaks probleemiks kodudes on saasteelekter. Eesti elektrivõrk, 230/400V vahelduvvool (AC), töötab sagedusel 50Hz ning on puhas sinusoidne elektromagnetväli. Saastelekter võib tekkida vahelduvvoolu (AC) muundamisel alisvooluks (DC). Alalisvoolu vajavad meie majapidamises näiteks sülearvutite- ja nutitelefonide ladijad, säästupirnid, led valgustuse toiteplokid, dimmerlülitid. Saastelekter võib tekitada kõrgsageduslikke häireid seadmete töös ja majapidamise elektrijuhtmestikus. Saastelektri sagedus jääb tavaliselt vahemikku 2 – 400 kHz mis on tavavõrgu sagedusest 50Hz tunduvalt kõrgem.
Saastelekter võib liikuda koduses majapidamises elektrijuhtmete kaudu ning tekitada elektriseadmete ja juhtmete ümber disharmoonilise saastelektri välja. Väljaspool eramut võib saastelekter liigelda elektrijuhtmete, metalltorustike, maandusjuhtide või elektriülekandeliinide kaudu kõikidesse majapidamistesse mis on ühendatud ühisesse alajaama võrku.
Vaadeldes saastelektrit tervise aspektist on kiirgusinfo.ee tõlkinud Eesti keelde Samuel Milham’i raamatu sissejuhatuse “Saastelekter, elektrifitseerimine ja tsivilisatsiooni haigused“
elektroülitundlikel inimestel võib tekkida seoses saastelektriga magamatus, väsimus, torkiv tunne nahal, ekseem kätel.
Kiirgusvabakodu eesmärgiks saastelektri vallas on erinevate mõõtemeetoditega kahjulike seadmete välja selgitamine, elimineerimine, välja vahetamine, Demand Switch kasutamine, seadmete remontimine.
Loe lisaks: Saasteelekter
5G kasutusele võtmise soov on tekitanud väga palju diskussioone ning eelkõige uute sageduste kasutamine ning suurem hulk saatjad, mille mõju inimese tervisele ei ole teada, kuna 5G mõjude kohta ei ole meile teadaolevalt teostatud täiendavaid sõltumatuid uuringuid.
5G ei ole tegelikult üks kindel tehnoloogia, sest seoses 5G´ga võetakse kasutusele uusi sagedusi, mille kaudu andmeid edastada. Näiteks praegu kasutab 4G sagedusi 1800- 2600MHz. Esimesed plaanitavad 5G sagedused on 3400 – 3800MHz ja 694 – 790MHz. Edasised plaanid on võtta kasutusele 24/25 – 27.5 Ghz. Kuid mida kõrgem on sagedus seda kehvem on levi seoses millimeeter lainetega ning see tähendab, et meil on vaja rohkem antenne, et edastada 5G sagedust: ca 1km2 peale 800 saatjat (5G Deployment). Antud saatjad peidetakse linnapildis ära ja võivad asuda näiteks: tänavavalgustuslampides, valgusfoorides, bussipeatustes, majade nurkades jne.
Loe edasi: 5G
Kiirgusvabakodu aitab vähendada kiirguseid sinu kodus, eemaldades keskmiselt kuni 90% raadiosagedust, 90% elektrivälja, 50% magnetvälja ja 75% saasteelektrit.
Lisaks paigaldatakse ka päikseparke erinevatele hoonetele katusetüüpidele ning ka maaparke. Viimase kahe aasta jooksul ollakse paigaldanud 105 erineva suuruse ja võimsusega parki.
Küsi julgelt lisainformatsiooni – ükski töö ei ole liiga väike ega suur.
Kiirgusvaba OÜ