Jüritoru
Vee- ja kanalisatsioonitööde täislahendused
Jüritoru OÜ pakub teile terviklahendusi vee- ja kanalisatsioonitorudega seotud tööde teostamisel. Ettevõtte torumeeste kogemused torutöödega on aastast 1996. Jüritoru OÜ nime all tegutsetakse aastast 2007. Ettevõtte omanikud ise on suurte kogemustega antud valdkonnas ning osalevad igapäevaselt ehitustööde teostamise juures.
Teostatakse maamajade, talude, suvilate vee- ja kanalisatsioonisüsteemide ehitust ja paigaldust. Samuti ollakse abiks kohalikele omavalitsustele ja ehitusettevõtetele. Aastatega on lisandunud ka tugev ekspertiis hajaasustuse programmiga seotud lahenduste pakkumisel. Üheks põhitegevuseks on septikute ja biopuhastite paigaldus. Lisaks müüakse ja paigaldatakse vee- ja kanalisatsioonitorustikke, reoveemahuteid, imbsüsteeme, veepumpasid ja hüdrofoore.
Jüritoru plussiks on kiire töö ja soodne hind, pakutakse pikka garantiiperioodi ja tasuta nõustamist.
Torutööd on alati prioriteet
Kommunikatsioonid ja tehnosüsteemid on maja vereringe ja sellest sõltub nii maja enda kui ka selle elanike heaolu. Nii peabki iga majaomanik mingil ajahetkel tegelema erinevate remondialaste teemadega. Kindlasti on tark kaasata ka professionaalne kogemustega torumees, kellel on kogemusi nii vanade majade kui ka uute projektidega. Olenemata sellest, kas käiku läheb uus projekt või parendatakse juba olemasolevat ehitist, on eelkõige tähtis läbi viia maja jaoks kõikide elutähtsate süsteemide audit. Siia hulka kuuluvad nii vee- ja kanalisatsioonisüsteemid, elekter ja ka küttesüsteemid.
Enamasti hinnatakse maja elueaks vähemalt 50 aastat, koos põhjalike kapitaalremontidega kaks korda niipalju ja isegi rohkem. Tasub olla hoolas ja valida majale jätkusuutlikud lahendused, et majas olevad süsteemid nii kaua ka vastu peaks.
Loe lisaks: Toruabi ja sanitaartehnilised tööd
Kanalisatsioon peaks olema märkamatu
Oluline on, kas ehitise ümber rajatud veetorustike süsteem täidab õigesti oma tegelikku eesmärki – sellega tuleb torusüsteemide planeerimisel juba aegsasti arvestada. Lisaks tuleb arvestada kehtivate nõuetega. Väliskanalisatsiooni puhul on vaja kindlasti silmas pidada pinnase tüüpi, põhjavee omadusi antud kohas ja muid aspekte. Kanalisatsioonitorustik peab lisaks olema rajatud õige läbimõõdu ja languga. Nii on süsteemis isepuhastus tagatud. Kehtivates normides on selgelt määratud erinevate veeneelude ja äravoolutorude minimaalsed läbimõõdud. Reovesi peab saama ladusalt ära voolata ja ka torusisene õhu juurdepääs püstikust neeluni toimib siis nagu peab. Õigesti rajatud veevärgiga on lihtne – hoone elanikud ei märkagi selle olemasolu.
Loe lisaks: Kanalisatsiooni ehitus
Õige drenaaži paigaldus tagab joogivee kvaliteedi
Maja suurim vaenlane on niiskus, seega on kodumaja planeerimisel ja ehitamisel kõige olulisem etapp just veesüsteemide planeerimine. Eelkõige on tähtis, et maja vundament jääks kuivaks. Nii mängivadki drenaaži sügavus, sademeveesüsteemid ja kanalisatsioon uue kodu ehitamisel või vana maja renoveerimisel väga olulist rolli. Tähtis on ka nõuetekohane paigaldus ja hilisem korralik hooldus, mis aitab ära hoida palju probleeme. Drenaaži ehitus koos drenaažitorudega ongi torustike süsteemi loomine, mille eesmärk on vesi krundilt ära juhtida. See omakorda aitab sadeveesüsteemil oma funktsiooni täita ning sademed ehitisest eemale juhtida.
Loe lisaks: Drenaaži ehitus
Ilmastiku- ja temperatuurikindel septik
Kui pole võimalik liituda ühiskanalisatsiooniga, on reovee käitlemiseks kolm võimalust: kasutada kogumismahutit, septikut või biopuhastit.
Septik on suhteliselt hooldusvaba ning vajab reovee paakauto kutsumist üldiselt vaid korra aastas. Settemahutis toimub reovee puhastamine ainult mehaaniliselt, gravitatsiooni toimel – veest raskemad osakesed settivad mahuti põhja ning kerged osakesed tõusevad veepinnale. Septikust väljuv puhastatud reovesi juhitakse pinnasesse läbi imbväljaku. Kui pinnasetingimused võimaldavad ja põhjavesi on kaitstud, siis võib septiku kasutamine olla piisav. Septikust väljuv vesi on küll mehaaniliselt puhastatud, aga sisaldab orgaanilist ainet, mistõttu võib imbväljak ajapikku kinni kasvada. Sõltuvalt pinnasetingimustest võib imbväljaku eluiga olla 10 kuni 15 aastat.
Septikus ei toimu orgaanilise aine lagundamise kontrollitud protsessi, seega on biopuhastist väljuv vesi oluliselt puhtam võrreldes septikust väljuva veega.
Suurt rõhku tuleb panna septikute paigaldusele ning valida paraja suurusega mahuti. Kui targasti toimetada, kujuneb septikust pika kasutusajaga ning mõistlike hoolduskuludega maamaja veevarustuse osa, mis aitab kulusid ka pikas plaanis madalana hoida.
Jüritoru paigaldab ka biopuhasteid ja reoveemahuteid. Vaatamata mahuti soodsale hinnale võivad püsikulud kasutajale kallid olla, sest seda tuleb vastavalt kasutusele jooksvalt tühjendada. Kui arvestada, et septikut ja biopuhastit tühjendatakse kord aastas u 2–3m3 võrra, siis mahutit keskmiselt kord kuus 5–10 m3 võrra. Kogumismahuti on mõistlik valida juhul, kui vett tarbitakse väga vähe.
Loe lisaks: Septikute paigaldus
Koos septikuga paigutatakse ka vastav imbsüsteem, et reoveel oleks väljumiskoht.
Loe lisaks: Imbsüsteemide paigaldus
Biopuhasti on kõige loodussäästlikum lahendus
Biopuhasti on tänapäeval üks loodussäästlikumaid lahendusi, kus reovee puhastamine toimub tänu mikroorganismide lagundamisele. Võrreldes septiku või kogumismahutiga on biopuhasti nagu isiklik reoveepuhastusjaam – mikroorganismid, mis lagundavad reovees olevad orgaanilised ained, puhastavad heitvee. Mikroorganismidele loob biopuhastis sobivad elutingimused reovee õhustamine. Selle tagajärjel lagundatakse väga suur osa orgaanilisest ainest veeks ja süsihappegaasiks. Kui biopuhasti järele paigaldada imbväljak, siis on ka selle eluiga tõenäoliselt tunduvalt pikem kui septiku puhul. Seda põhjusel, et biopuhastist väljuv heitvesi sisaldab palju vähem orgaanilisi aineid. Ühtlasi võib biopuhastis töödeldud vett, kooskõlastatult omavalitsuse ja vajadusel teiste ametkondadega, ka otse kraavi või veekogusse juhtida. Oluline on jälgida, et biopuhastil oleks Euroopa Liidus kohustuslik CE-märgis.
Moodsamad biopuhastid on kindlasti tasuv investeering, kuigi nende hinnaklass võib olla mõnevõrra kõrgem. Nii on biopuhasti paigaldamise hinna planeerimisel väga oluline tähele panna järgmisi aspekte: biopuhasti suurus ja kaugus ehitisest, kaevetööde maht, imbväljaku kaugus hoonest ja kindlasti ka kaevust, pinnas, hoone täpne asupaik jne.
Jüritoru OÜ poolt pakutavateks teenusteks on:
* Pumplaga septikute/biopuhastite ehitus liigniiske pinnasega aladele
* Septikute, imbsüsteemide ehitus
* Biopuhastite, imb- ja filtersüsteemide ehitus
* Joogiveetorustike, veetõsteseadmete paigaldus
* Maakütte välistorustike ehitus
* Pisemad pinnaseplaneerimistööd
* Vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitus liitumispunktidest hoonetesse
* Drenaažisüsteemide ehitus
* Sadeveesüsteemide ehitus
* Majaühenduste ehitus liitumispunktist alates
Jüritoru OÜ professionaalne pikaajaliste kogemustega meeskond aitab leida lahenduse igale majapidamisele üle Eesti. Abistatakse nõustamisest kuni projekteerimise ja kasutusloa taotlemiseni välja. Töid teostatakse ka hajaasustusprogrammi raames. Vaata lis siit: Hajaasustuse programm 2022
Jüritoru OÜ