Uuri lähemalt päikesepaneelide kohta veebilehel https://sunergia.ee
Sunergia
Päikeseenergia “võtmed kätte” lahendused ja teenused
Sunergia OÜ aitab arendada ja ehitada päikeseparkide terviklahendusi, alates analüüsist, dokumenteerimisest, projekteerimisest, projektijuhtimisest, paigaldusest ja vajalikest lubadest. Seda kõike selleks, et saaksite võimalikult kiiresti hakata ise päikeseenergiat tootma.
Päikeseenergia on kättesaadav kõigile ning sel on palju eeliseid. Nii ettevõtte kui ka erakliendi vaates on peamiseks eeliseks elektrikulude oluline vähenemine. Elektrikuludelt on keskmiselt aasta lõikes võimalik kokku hoida umbes 50%. Lisaks, tootes ise päikeseenergiat, olete vähem sõltuvad üldisest elektrivõrgust ning saate seeläbi kokku hoida võrgutasudelt. Päikesepargi puhul on tegemist turvalise investeeringuga tulevikku. Keskmiselt tasuvad päikesepargid end ära 8 aastaga, samal ajal kui päikesepaneelide keskmine eluiga on üle 25 aasta. Lisaks näitab trend, et päikeseparkidega kinnistute väärtus tõuseb, mistõttu on see hea investeerimisvõimalus tulevikuks.
Samuti on päikeseenergia keskkonnasõbralik alternatiiv maavarasid raiskavale energiale. Valides päikeseenergia pühendute ringmajandusele ja annate oma osa meie kauni planeedi säilimiseks.
Kaasaegsed päikesepaneelid on konstrueeritud vastupidavamaks ja tugevaks, mistõttu sobivad need ka Balti riikidesse. Sunergia pakub laia valikut monokristall päikesepaneele maailmaklassi tipptootjatelt. Võttes kasutusele päikeseenergia vähendate oluliselt elektrikulusid, (elektriarved kahanevad isegi kuni poole võrra), toodate keskkonnasõbralikku energiat ja annate sellega oma panuse jätkusuutlikkuse suunas, vähendate oma CO2 jalajälg ning teete kindla investeeringu tuleviku tarbeks.
Eraklientidel võimaldab taastuvenergia vähendada oma elektrikulusid isegi kuni 50%. Lisaks annab see rohkem vabadust pidevalt kõikuvates elektrihindadest ning võimaldab paremini optimeerida aastaringseid elektrikulusid. Eramajadele paigaldatakse päikesepaneelid kas katusele või maapinnale. Katusele paigaldatavad päikesepaneelid on üks populaarsemaid valikuid nii eramajapidamistele kui ka suure katuse pinnaga ettevõtetele. Investeeringu ja kõige sobivamate paneelitüüpide mõistmiseks on vaja teada, kui suur on katus ruutmeetrites, milline on katuse kaldenurk ja millises suunas on võimalik päikesepaneele paigutada, et saavutada kõrgeim efektiivsus.
Maapealsed päikesepaneelid on ideaalne lahendus ettevõtetele ja maaomanikele, kellel on vaba kasutamata maapind. Paneele saab paigutada kõikjale, kus on piisavalt ruumi ja päikesevalgust. Päikesepaneelide pideva tehnoloogia arengu tõttu on praeguseks hetkeks turul juba saada üle 500W tootmisvõimsusega paneele. See omakorda võimaldab kokku hoida päikesepaneelideks kasutatava katuse või maapinna alust pinda. Paljudel juhtudel valivad ettevõtted päikesepargi paigalduskohaks katuse asemel maapinna. Ühtlasi on ka tootmis-, lao- ja büroohoonete fassaadid suurepärased pinnad päikesepaneelide paigaldamiseks. Tänapäeval ehitatakse üha rohkem katuseid päikesepaneelidest, kus on kasutatud integreeritud päikesepaneele (BIPV). Kui traditsiooniline lähenemine oli päikesepaneelide paigutamine juba olemasolevale katusele, siis nüüd on võimalik ainult päikesepaneelidega katta kogu katus. Paneelid asendavad traditsioonilise katuse vajaduse.
Suure energiatarbimisega tootmiste puhul vähendavad päikesepargid ettevõtte elektrikulusid. Ajal, mil paneelide tootlikkus on suurim, saab elektritarbimise peaaegu nulli viia. Ettevõtte tootmise ligidale paigaldatud päikesepargid on osa efektiivsest energiakasutusest – paneelidest toodetud elektri saab kohe tarbimisse suunata ja ajal, mil tootlikkus on suurim, maist oktoobrini, väheneb võrgutasudele minev kulu.
Ennekõike annab päikesepaneel võimaluse endale elektrit toota, aga mitte ainult. Päikeseenergia sobib nii suure energiatarbimisega ettevõtetele ning kui ka põllumajanduses.
Mitmel pool maailmas on põllumajandusega tegelevad ettevõtted hakanud ära kasutama päikesepaneele saagikuse tõstmiseks. On ju teada, et põllumehele on kõige kriitilisem tegur ilm. Kliimamuutuste tõttu lähevad ilmastikutingimused iga aastaga üha keerulisemaks. Päikesepaneelide kasutuselevõtuga on võimalik muuta saagi tootmiseks tingimusi stabiilsemaks. Nimelt kaitsevad paneelid taimi liigse kuumuse ja niiskuse eest. Näiteks Hollandis on välja arendatud spetsiaalne kasvuhoone, mille üheks osaks on päikesepaneelidelt saadava energia suunamine spargli tootmiseks. Selles on hästi planeeritud valgustingimused, temperatuur ja ventilatsioon. See kõik on kaasa aidanud iga-aastasele köögivilja saagikuse tõusule. Kasvuhoone ehitati 2017. aastal ja on tänaseks tõestanud oma toimivust. Ettevõttel on järgnevate aastate jooksul plaanis veel 30 sarnast kasvuhoonet ehitada. Kasvuhoones oli kasutatud 265W paneele, mis toodavad 2,1MW elektrit.
Enne päikeseelektrijaama rajamisega alustamist on mõistlik teha selgeks, kui suur on kohapeal elektri tarbimine ja millist päikeseparki oleks soov paigaldada. Täpsed tasuvuse ja tootlikkuse analüüsid selgitatakse välja konsultatsiooni käigus. Kuna tegemist on pikaajalise investeeringuga, siis on oluline leida usaldusväärne partner.
Sunergia aitab leida teie vajadustele parima päikeseenergia lahenduse. Ettevõte on varustanud Balti riikides päikeseenergiaga mitmeid väiksemaid ja suuremaid erakinnistuid ja ettevõtteid. Iga projekt algab konsultatsiooniga, et selgitada välja kliendi vajadused ja koostada personaalne päikesepargi lahenduse pakkumine. Lisaks teostatakse ka kasumlikkuse ja tulemuslikkuse analüüs, et aidata kliendil jõuda parima võimaliku otsuseni – kas ja kuhu rajada kasumlik päikesepark.
Keskmiselt võtab päikeseelektrijaama ehitus koos lubade ja taotlusprotsessiga aega umbes kolm kuud. Päikesepaneelide tootjad garanteerivad paneelidele eluiga vähemalt 25. aastat, seega on nendesse investeerimine pikaajalise kasuga. Sunergia OÜ teostab päikseelektrijaama täisteenust ja päikesepargi hooldust.
Sunergia OÜ
Linnamäe tee 6,
Keila
Tel: (+372) 5884 8770