Maibis Group
Maja soojustus naturaalse puistevillaga ISOVER Insulsafe®
Soojustusel on hoone eluea vältel täita väga oluline roll. Seda peab arvestama nii uue maja ehitamisel, kui ka renoveerimisel. Soojustusmaterjali peamine ülessanne on tagada konstruktsiooni soojapidavus, tuleohutus ja helipidavus.
Katuslagede (pööningute) kõige tõhusam soojustusmaterjal on, looduslik ISOVERi Insulsafe® puistevill.
ISOVER Insulsafe® on kvaliteetne materjal, mis on väga nõutud ka pretensioonikate Põhjamaade, Soome ja Rootsi tarbijate poolt. Tegmist on peamiselt taaskasutatud klaasist valmistatud, ökoloogiliselt puhta, tolmuvaba, mittepõleva mineraalvillaga, mis ei sisalda keemilisi lisandeid. ISOVER Insulsafe® puistevill valmistatakse enam kui 95% ulatuses looduslikest mineraalsetest toorainetest, millest enam kui 85% moodustab taaskasutatud klaas. Selle määraga täidetakse rahvusvahelise jätkusuutlikkuse hindamiskriteeriumi LEED-standard nõude hoone taaskasutatud materjalide osas, arvutus vastavalt standardile ISO 14021. Tänu InsulSafe® toote suurele kokkupressitavusele kilepakendis (1/10 oma nominaalsest mahust) vähendatakse CO₂ emissioone toote transportimisel ning toote peale kui mahalaadimisele transpordivahenditele. Isover Insulsafe® tootele on väljastatud erladi ohutuskaart.
Puudulikust soojustusest ja mitte toimivast tuulutusest annavad enamasti märku talvel jääpurikad räästas ja lumest puhtaks sulanud katus. Sageli on paljudel hoonetel katuse vahetamise käigus tuulutusavad ja tuulekastid kinni ehitatud ekslikult, mis aga tekitab just pööningule ebasobiva sisekliima. Ebapiisvat tuulututust või selle puudumist võib kohata ka uute hoonete puhul.
Enne pööningu soojustustöödega alustamist peab esmalt veenduma, kas tuulutus katuse all on toimiv! See tähendab, et õhk peab saaam tuulutuskasti kaudu pööningule ja sealt ära juhitud, kas seina otstes olevate tuulutusrestide või tuulduva katuseharja kaudu. Kui tuulutus ei toimi peab selle ehitama toimivaks! Vanemate hoonete pööningutel ei ole enamasti kasutatud aurutõkkematerjale, mis tähendab, et koos sooja õhuga pääseb pööningule suur hulk veeauru ehk niiskust. Puudulik tuulutus ja suur niiskuse kontsentratsioon pööningul võivad viia olukorrani, kus katuse kandvad konstruktsioonid saavad kahjustatud.
Pööningul olevat kuiva liiva, saepuru, mulda jne, ei pea eemaldama. Olemasoleva kihi peale saab paigaldada aurutõkke materjali. Parim lahendus selleks on ISOVER Vario® Xtra, mis omab muutuvat veeaurutakistust. Aurutõke peab katma kogu pööninglae terves ulatuses ja moodustama ühtse terviku. Kõik omavahelised liitekohad, liited konstruktsiooni osadega ja läbiviigud peavad olema tihendatud! Täpset informatsiooni puistevilla paigaldamise tingimuste kohta leiate ISOVER koulehelt www.isover.ee .
Kõiki neid ja veel paljusid teisi nüansse teab ning oskab tähelepanu juhtida õppinud ja professionaalne puistevilla paigaldaja. Soojustustööde maksumus oleneb peamiselt objekti asukohast ning soovitud soojustuse hulgast. Siin kohal peab märkima, et kõige odavam hind ei tähenda seda, et kõike seda ka saate.
ISOVER InsulSafe® puistevilla paigaldamise tihedus horisontaalsele pinnale on 16 kg/m3, mis on etteantud tehase poolt ja mis on ka kirjas materjali toimivusdeklaratsioonil. Väiksema paiagaldustiheduse juures ei ole materjal nii soojapidav ja hilisem järelvajumine on lubatust väga palju suurem! Tänu väikesele omakaalule on võimalik InsulSafe® puistevilla täiendavalt peale paigaldada kõikidele juba eelnevalt paigaldatud soojustusmaterjalidele.
ISOVER InsulSafe® puistevilla paigaldusele on spetsialiseerunud Maibis Group OÜ, kes omab vastavaid teadmisi nii vajalike eeltööde, kui materjali omaduste ja kasutamise võimalustest. Kvaliteetne paiagaldusteenus koos kvaliteetse materjaliga tagavad korrektselt paigaldatud soojustusmaterjali töövõime kogu hoone elukaare jooksul. Tellijale mugavama ning paindlikuma puistevilla paigaldamise teostusaja soovitame valida kevad-suvisel perioodil, millal suured ehitused alles hoogu koguvad. Ettevõte teostab soojustuse paigaldustöid üle Eesti aastaringselt.
Maibis Group OÜ