Plaadipunkt
Keraamilised plaadid ja vannitoasisustus nii salongist kui e-poes
Tooted igale maitsele ja igas hinnaklassis
Plaadipunkt AS on Eesti üks suuremaid ja vanimaid keraamiliste plaatide ja vannitoasisutuse müüjaid. Ettevõtte Tallinna ja Tartu esindustest ning e-poest leiad suure valiku alates keraamilistest- ja mosaiikplaatidest kuni fassaadiplaatide ja ehituskeemiani.
Plaadipunkt rõõmustab nii klassikaliste mustrite ja lahenduste austajaid kui neid, kes armastavad uudset lähenemist. Otseloomulikult, kui soovite keraamilisi– või mosaiikplaate siis on võimatu, et te Plaadipunktist soovitut ei leia: tooteid on igale maitsele ja erinevas hinnaklassis. Lisaks teisigi vannitoa sisustamiseks vajalikke tooteid nagu radiaatorid, töötasapinnad, valamud. Tootevalik on vaieldamatult kvaliteetne: olgu selleks kas kaubamärgi toode või veel rahvusvahelist tunnustustamata ettevõtte tooted. Plaadipunkt esindab selliseid kaubamärke nagu: Porcelanosa, Venis, Mapisa, Vives, Plaza, Simas, Kohler, Emco, Sicis, Trend, Vogue, Piemme, Mapei, Cristina, Noken, Laattapiste Collection jne.
Keraamiliste plaatide kasutuspaiku on palju
Keraamilised plaadid pole mõeldud vaid vannituppa – neid saab kasutada kõikjal: kaminatel ja ahjudel, elutoa põrandatel ja seintel, köögi tööpindadel, terrassidel, mööblil ja kasvuhoones. Loomulikult ei kao keraamilised plaadid vannitoast ja köögist kunagi – nende kasutusala lihtsalt laieneb. Tänu tehnoloogia arengule on keraamiliste plaatide valik muutunud vägagi mitmekesiseks. Saadaval on palju erinevaid mõõte (alustades mosaiikidest ja lõpetades 3 × 1,5 m plaatidega) ja erineva paksusega (õhukesi kaalu vähendamiseks, et käitlemist hõlbustada, ja paksemaid vastupidavuse suurendamiseks) plaate. On erinevaid pinnatöötlusi, alustades klassikalisest matist ja läikivast, lõpetades reljeefsete, 3D-efektiga ja metallik-pindadega. Mistõttu ongi oluliselt laienenud ka keraamiliste plaatide kasutusvõimalused – alustades märgadest ruumidest, lõpetades köökide, elutubade või kasvõi magamistoa efektseintega, rääkimata rõdudest, terrassidest, garaažidest ja ka majafassaadidest.
Efektseinad, plaatvaibad ja palju teisi võimalusi
Viimaste aastate graafilised mustrid on keraamilised plaadid toonud ka efektseintena elutuppa. Teiseks suuremaks trendiks on puiduimitatsiooniga keraamiliste plaatide kasutamine nii vannitubades kui ka näiteks elutoa põrandatel. Plaadil on mitmeid eeliseid naturaalse puidu ees: plaat ei vaja eel- ega järeltöötlust, ei pleegi valguse käes ega kulu. Puiduimitatsiooniga on ka mitmeid dekoorplaate, mida võib kasutada efektseintel kasvõi magamistoas. Samuti on elutubadesse kolinud ka klassikalised marmori imitatsiooniga või mustritega plaadid, mida võib kasutada nii põrandatel kui ka seintel. Populaarne on ka n-ö plaatvaipade loomine erinevate mustritega plaatide abil ning ka töötasapindade katmine. Selliseks otstarbeks on parim lahendus kasutada võimalikult suuri plaate, et jääks mulje justkui ühest tükist lõigatud tasapinnast. Populaarsed on marmorimitatsiooniga 6 mm paksused keraamilised plaadid (suurim mõõt 3 × 1,5 m), mida on lihtne töödelda ja mis ei nõua mingit hooldust võrreldes naturaalse marmoriga. Samuti ei ima keraamiline plaat midagi sisse, erinevalt naturaalsest marmorist, seega pole vaja karta punase veini ega rasvaplekke. Samuti saab keraamilise plaadiga katta edukalt laudu.
Mida arvestada
Valides plaate peaks tähelepanu pöörama plaadi sobivusele kas seinale või põrandale paigaldamiseks ning ka külma- ja libisemiskindlusele. Põrandaplaate võib seina paigaldada, seinaplaate põrandale aga mitte, sest need ei pruugi nii vastupidavad olla ning võivad suure kasutuskoormuse tõttu kas kuluda või puruneda.
Keraamilise plaadi keskmiseks paksuseks on 8–10 mm. Plaatide paksuse vahe tuleb mängu siis, kui soovitakse erinevaid plaate kõrvuti paigaldada – sama paksusega plaatide paigaldamine on paigaldajale lihtsam, vastasel juhul tuleb plaadiseguga plaatide paksuste vahe ära tasandada, et lõplik pind jääks ühtlane.
Vuugisegusid on kahte liiki – tavaline ja laialdaselt kasutusel olev tsemendipõhine vuugitäide, mis on katsudes kergelt reljeefne, ning epoksiid-vuugitäide, mis meenutab katsudes plasti – pind on ühtlane, kõva ja kergelt läikiv. Epoksiidvuuki on lihtsam hooldada, kuid seda on veidi keerulisem paigaldada, samuti on epoksiidvuuk tavavuugist 2–3 korda kallim. Kumba kasutada, sõltub seega täielikult enda eelistustest. Epoksiidvuugi kasutamine on pikas perspektiivis mõistlik investeering. Vuukida tuleb plaate aga kindlasti, et vältida niiskuse sattumist plaadi alla ning, et anda plaatidele võimalus temperatuuri mõjul paisuda ja mitte puruneda. Plaatide vuugivahe peaks olema minimaalselt 1,5 mm laiune.
Tutvumaks Plaadipunkti kogu valikuga, külasta ettevõtte salonge. Osa tootevalikust on saadaval ka Plaadipunkti e-poes. Tutvu valikuga siin: pood,plaadipunkt.ee
Keraamilised plaadid Vannitoasisustus Aksessuaarid Mapei ehituskeemia
Plaadipunkt AS
www.pood.plaadipunkt.ee
Tallinna salong
Pärnu mnt. 186
Väike-Järve Ärimaja teine korrus
Tel: (+372) 650 0720
tallinn@plaadipunkt.ee
Tartu salong
Sõbra 54
Tel: (+372) 731 2444
tartu@plaadipunkt.ee