MargaFurniture
Ajatult väärtuslik käsitöö täispuitmööbel
Marga Furniture on valinud oma suunaks teostada selliseid töid ja tooteid, mida tavaline saepuruplaadist või MDF-st mööbli valmistamisele spetsialiseerunud töökoda oma tehnoloogiliste eripärade tõttu valmistada ei saa. Ehk siis:
– Antiikmööbli koopiate valmistamine ja restaureerimine juugend-, uusrokokoo jne stiilides;
– Põhjamaine klassika – Rootsi stiil ning 50ndate aastate stiilis mööbel;
– Käsitsi lõigatud intarsiatehnikas tooted ja spoonmustrite loomine;
– Ümarate uste tootmine; toodetel kasutatakse ümaraid vorme, kõveraid jalgu ning looklevaid mustreid;
– Puidust rulood ja lükanduksed;
– Valmistatakse mööblit kööki, magamistuppa, esikusse, elutuppa, kontorisse, garderoobi ja vannituppa;
– Suudetakse valmistada eriti suuri treitud detaile, läbimõõduga kuni 2 meetrit ja pikkusega 4 meetrit – verandapostid, hoonete sambad, treitud lauad, rattad jne);
– Kaunistustega välisuksed uute või koopiatena ning veranda vitraažaknad hoonetele – kasutades ajastutruud tehnoloogiat ja töövõtteid;
– Vanade harmooniumide täielik restaureerimine ja taastamine töökorda;
– Kõikide tööde jaoks kaasatakse soovi korral disaineri ning tehakse ka joonised.
Mööbel, mis elab
“Peame oma tugevuseks just mööbli tegemist vana mööbli eeskujul. Pole tekkinud sisemist tunnet kaasa rutata kaasaegsete trendidega, kus põhiliseks moevooluks tunduvad olevat sirged, kõrgläikelised ja kandilised pinnad,” ütleb ettevõtte juht ja puuseppmeister Toomas Marga. Tehnoloogiliselt on selliseid asju võimalik toota juba suhteliselt lihtsate seadmetega ja odavalt. Kuid päris looduses ei esine absoluutselt sirgeid jooni ja täielikku sümmeetriat. “Alati on kusagil sees mingi väike omanäoline kõverus või visuaalne ebakõla. Ka viiulite ehitusel teeb meister alati kaks poolt väikese veaga, sest asümmeetria loob pillile oma näo ja isikupära. Täiesti sümmeetriline nägu on lihtsalt igav. Asümmeetrilisuses aga vastupidi tundub alati olevat midagi huvitavat ja põnevat, kuigi sageli ei saa vaataja aru, mis seda põhjustab,” tõdeb ta. “Seetõttu peame oma tugevuseks just oskust valmistada mitte sirgeid vaid ka kaarjaid, ümaraid ja ebasümmeetrilisi vorme.” Ümara nurga vastu pole võimalik ka kodus end ära lüüa.
Puitmööbliga läheb elu alati edasi
Puitu eelistatakse oma töödes kasutada väga lihtsal põhjusel: “Esiteks on see taastuv loodusvara. Teiseks ei ole puidu kasvatamiseks ja tootmiseks kulutatud taastumatuid loodusvarasid ja energiat, vaid juba vanast ajast on kasutusel ütlus, et mets kasvab mis mühiseb. Ning kolmandaks igasugu plaat ja kunstmaterjalid on paratamatult komplekt kõikvõimalikke sünteetilisi vaike ja muid ühendeid, mis ruumis eritavad kahjulikke ja vähki tekitavaid keemilistest ühenditest pulbitsevaid aure,” loetleb puuseppmeister ja lisab, et eriti käib see just soojade ruumide kohta nagu köögid ja vannitoad, kus soojuse ja niiskuse mõjul on keemiliste ühendite aurustumine eriti intensiivne. Nii, et pered, kus on väikelapsed, võiks väga tõsiselt kaaluda, kas on mõtet soetada endale pelgalt soodsa hinna tõttu koju ese, mis on pikas perspektiivis ohtlik. Oma töödes eelistatakse kasutada lehtpuud või väärispuud, sest tamm, saar, kask, pöök või mahagon ei muuda aja jooksul drastiliselt oma värvi, võrreldes näiteks männiga. Kui tolmuimeja otsik läheb kogemata hooga vastu männi- või kuusepuidust voodi jalga, on sellel kohal tõenäoliselt mõlk. Kõva lehtpuuga ei juhtu midagi. Või kui juhtub vannitoas või köögis tekkima mingi leke, siis saepuruplaadist mööblile on see katastroof – märjaks saades paisub küll üles, aga kuivades mõõtmeid ei taasta. Sestap tuleb ilmselgelt mingil ajal mööbel täielikult välja vahetada. “Puitmööbel saab korra märjaks, kuivab ära ja elu läheb edasi. Lisaks on õlitatud puitmööbli välimust imelihtne taastada. Sageli piisab õlitatud mööblilt kriimu eemaldamiseks vaid kööginoast ja õlisest lapist,” ütleb Toomas Marga.
Kaasaegne mugavus ühendatuna väärika stiiliga
“Kui meie poole pöördub klient, siis tavaliselt esimene küsimus talle on, kuhu see asi läheb, mida ta endale soovib. Mis stiilis on tema maja, on toad valged ja avarad või tuleb mööbliga aidata avarust luua. Kui klient soovib midagi sellist, mis ei lähe 5 – 6 aastaga moest välja, siis tuleks valida mingi vanem ja ajas juba end õigustanud stiil. Päris sageli on tulnud ette, et müügitöös on olnud võimalus kasutada raamatut “Toast tuppa”, kust klient saab valida, mida või millist kööginurka ta endale soovib, ning vastaval sellele selle ka ehitame,” räägib Toomas Marga tööprotsessist kui see on veel alles algusjärgus ja lisab, et muidugi tuleb kasutada mõningal määral kaasaegseid standardeid, sest köögitehnika ja kõikvõimalikud siinid ja avamismehhanismid päris vanas mõõdus kappi ei sobi: “Siis on meie kujundajate pärusmaa kaasaegsed soovid mugavusele ühendada vanaemade aegse stiiliga. Eelistame teha töid rustikaalses, klassitsistlikus või juugendstiilis.”
Kiirmoe aeg hakkab läbi saama
“Päris mitmed kliendid on palunud teha oma uude koju mööbli või uksed enda lammutamisele läinud vana maja veel säilinud puitosadest. Selline mõtteviis haakub hästi tänapäevase mõtteviisiga, mil on järjest rohkem hakatud mõistma, et materjalide korduvkasutusega saab igaüks anda oma panuse, et tema jalajälg oleks võimalikult väike,” nendib Toomas Marga. “Kanname endas ideed, mis soovitab kasutada sisekujunduse võtteid ja kodusisustust, mis ei ole kiirmoe osa ja mida ei pea 4 – 5 aasta pärast välja vahetama pelgalt põhjusel, et see näib lootusetult vanamoodne võrreldes naabriga,” lisab ta. Nii on iga MargaFurniture poolt teostatud töö omanäoline ja sünnib ühise arutluse käigus koos tellijaga.
MargaFurniture näol oled sattunud paika, kus tehakse kõike oma käte ja südamega.
MargaFurniture
Tel: (+372) 554 0499