DEVI
DEVI – intelligentne põrandakütte valik
DEVI on Taani ettevõte ning suurim põrandakütte-süsteemide tootja maailmas, mis toodab energiasäästlikke lahendusi ja küttesüsteeme. Võid täie kindlustundega paigaldada DEVI põrandakütte mis tahes põrandakatte alla, olgu selleks keraamilised plaadid, parkett, laminaat, puit, vaip või linoleum. DEVI energiasäästliku küttesüsteemiga tagad mõnusa elukeskkonna ning saad kindluse ja garanteeritud kvaliteedi aastakümneteks.
Põrandaküte sobib igale põrandale
Inimesed hindavad kodudes ökonoomsust ja mugavust. Remondi- või ehitustööde käigus tuleks kindlasti kaaluda ka põrandakütte paigaldamist. Tänu soojuslikult optimaalsele asukohale on põrandaküte sama mugavustaseme juures umbes 10% säästlikum kui radiaatorküte.
Küttekaablit võib paigaldada igat tüüpi põrandasse: uude betoon- ja puitpõrandasse, uuendatavasse vannitoapõrandasse ning ka uuendatavasse puitpõrandasse. Põrandaküte sobib enamike põrandakattematerjalidega. Kindlasti tuleks kaabel paigaldada ruumidesse, mille põrand on kaetud kivi- või kahhelplaatidega, kuid ka näiteks laminaatpõrand tundub palja jalaga peale astudes külmana. Põrandaküte sobib ka PVC-kattega, üle kogu põranda ulatuva vaibaga ning puitparketiga. Kindlasti ei sobi põrandaküte korkkattega.
Millest alustada?
Kõigepealt tuleb leida õige võimsusega kaabel. Paigaldatav võimsus sõltub alati ruumi soojakadudest. Kui ruumis on juba radiaator või mõni muu küttekeha, võib paigaldatav võimsus olla 70 – 80 W/m2. Kui põrand on ruumi ainsaks kütteelemendiks, peaks paigaldatavaks võimsuseks valima 100 W/m2. Vannitubades soovitakse tavalisest kõrgemat temperatuuri, seetõttu peaks paigaldatav võimsus olema vähemalt 150 W/m2. Kui me kahtleme oma maja või põranda soojapidavuses, tuleks nõu saamiseks pöörduda spetsialisti poole.
Vajaliku võimsuse leidmiseks tuleb arvestada kogu ruumi pindalaga. Kui küttekaablit ei saa paigaldada – näiteks vanni või tihedalt põrandale toetuva mööbli alla -, tuleb kaabel mujal paigaldada sellevõrra tihedamalt. Põrand peab soojakadude vältimiseks olema altpoolt ja külgedelt hästi isoleeritud. Maapinnale toetuva põranda korral peab soojustus (vahtpolüstürool vms.) olema vähemalt 100 mm paksune, korrusmajas, kus põrandapinda ei saa palju tõsta, võib see sõltuvalt tingimustest olla 20 – 50 mm.
DEVIflex™ küttekaabel
Kaabli kinnitamisel põrandale tuleb jälgida, et küttekaabel ei puutuks kusagil kokku isolatsioonimaterjaliga. See võib põhjustada küttekaabli ülekuumenemise, kuna küttekaabel ei saa sooja efektiivselt ära anda. Kokkupuutumise vältimiseks soovitame valada isolatsioonimaterjali (vahtpolüstürool vms) peale õhukese tsemendisegu kihi.
Seejärel paigaldatakse küttekaabel DEVIflex™ 18T erivõimsusega 18 W/m kinnituslindi abil ühtlaste vahedega loogetega põrandale ja kaetakse 3-4 cm paksuse tsemendisegu kihiga. Segu peab olema parasjagu vedel, et kaabli ümber ei jääks õhutaskuid. Enne tsemendisegu valamist tuleb kahe kaablilooke vahele 0,5 – 1 meetri kaugusele seintest paigaldada 7 mm läbimõõduga plasttoru anduri jaoks. Toru tuleb otsast sulgeda, et segu valamisel torusse ei satuks.
Kui meil on ruumis hästi isoleeritud põrand ja me soovime seda vaid minimaalselt tõsta, võime paigaldada küttekaabli otse olemasolevale põrandale. Selleks sobib küttekaabel DEVIflex™ 10T erivõimsusega 10 W/m. Siin paigutame kaabli tihedamalt, et ei tekiks jalaga tuntavaid külmi ja kuumi tsoone (maksimaalne loogetevaheline kaugus on 10 cm). Pärast anduritoru paigaldamist (läbimõõduga 7 mm) võime kaablile valada vaid 10-15 mm erisegu kihi. Seega tõuseb põrandapind koos uute plaatidega vaid paari sentimeetri jagu.
Loe lisa klikkides siin: KÜTTEKAABLID
DEVImat™ küttematid
Kõige väiksema põrandapinna tõusu tagab DEVImat™ elektrilise küttemati kasutamine, mille läbimõõt on vaid 3,5 mm. DEVImat™ tuleb asetada ühtlaselt üle põrandapinna, minnes mööda torudest, kinniehitatud vannist, põrandale tihedalt toetuvast mööblist. DEVImat™ küttemati võib siiski paigaldada jalgadel kapi, dushikabiini jms alla. Seinani või takistuseni jõudes tuleb kaablimatti pöörata, lõigates võrgu kahe kaablisoone vahelt lahti. Kaablit lõigata ei tohi! Küttematt kaetakse plaatimissegu või isetasanduva seguga jälgides, et kaabel oleks ühtlaselt seguga ümbritsetud. DEVImat™ küttematte toodetakse erivõimsusega 100 W/m2 ja 150 W/m2.
Loe lisa klikkides siin: KÜTTEMATID
DEVIcell™ DRY
Parkettpõranda alla saab kütte ka hoopiski segu valamata, kasutades DEVIcell™ Dry´d: alumiiniumikihiga kaetud polüstüreenplaate. Kui varem kulus köetava parkettpõranda valmis saamiseks päevi, siis nüüd saab selle valmis vähem kui päevaga. Ja enam ei pea ootama segu kuivamist, kütte võib kohe sisse lülitada. Lisaks on selline põrand tänu ühtlasele soojusülekandele ka kiirestitoimiv ja ühtlase pinnatemperatuuriga.
DEVIcell™ Dry plaadid (1000 mm x 500 mm x 13 mm) asetatakse ujuvana mistahes tüüpi aluspõrandale. Aluspõrand peab olema puhas, sile, loodis ja piisava tugevusega. DEVIcell™ Dry plaadid paigaldatakse nii, et nad kataksid kogu põranda. Plaate saab vajadusel lihtsalt lõigata, kasutades selleks näiteks alumiiniumi lõikamiseks mõeldud teraga tikksaagi.
Plaadid tuleb paigaldada samasuunalistena üksteise vastu, et plaadi servades olevad avad oleksid kohakuti. Plaadid kinnitatakse omavahel spetsiaalsete plastkinnititega. Alumiiniumiga kaetud plaatidel on uurded küttekaabli paigaldamiseks plaadile. DEVIcell™ Dry-le saab paigaldada ainult DEVIflex 10T (10W/jm) küttekaabli. Pärast küttekaabli paigaldamist tuleb kontrollida selle korrasolekut, seejärel paigaldatakse parketi alusvaip ning puitparkett või laminaatkate. Maksimaalne paigaldatav võimsus on 100 W/m2. Ruumi osades, kus kütet pole vaja, võib põranda samale tasapinnale saamiseks DEVIcell™ Dry asemel valada 13 mm segukihi või kasutada 13 mm läbimõõduga kipsplaati.
Küttekaabli või -mati takistuse ja isolatsioonitakistuse väärtusi tuleb mõõta enne ja pärast segu valamist või parketi/laudpõranda paigaldamist. Tsemendisegu ja betooni kasutamisel peab põrand 30 päeva enne kaabli sisselülitamist kuivama. Erisegude korral on see aeg seitse päeva. Küttekaabli varasem sisselülitamine rikub segu kivistumisprotsessi.
Loe lisa klikkides siin: KÜTTELAHENDUSTE KUIVPAIGALDUS
DEVIreg™ termostaadid
DEVIflex™ küttekaabel või DEVImat™ küttematt ühendatakse DEVIreg™ termostaadiga, mis hoiab täpselt meie poolt ette antud temperatuuri, lülitades vajadusel küttekaabli või -mati automaatselt sisse ja välja. Sellega kaitseme kaablit ülekuumenemise eest ja säästame ka energiat.
Taimeriga termostaadid DEVIreg™ Touch võimaldavad alandada ruumi temperatuuri öösiti ning päeval, kui kedagi pole kodus, tagades sellega veelgi säästlikuma kütte.
DEVIreg™ Smart taimeriga termostaadid on koduse WIFI võrgu olemasolu korral juhitavad Teie mobiiltelefonist mistahes maailma paigast.
Ruumides, kus soovitakse kõrgemat temperatuuri (vannituba jms.) või ühtlast põrandatemperatuuri (kivipõrandad, köök, esik), kasutatakse põrandaanduriga termostaate DEVIreg™ 130 või Devireg™ 530. Õhuanduriga termostaate DEVIreg™531 kasutatakse juhul, kui põrandaküte on ruumi ainus küte ning ruumil on suured päikesepoolsed aknad. Puit- ja laminaatpõrandate puhul tuleb kasutada kahe anduriga termostaate DEVIreg™ 132, 532, Touch või Smart. Nendel termostaatidel on põranda temperatuuri piiraja, mis lülitab küttekaabli välja, kui temperatuur põrandas ületab meie poolt etteantud väärtuse isegi siis, kui soovitud õhutemperatuur pole veel saavutatud. Maksimaalne lubatud temperatuur puit- või laminaatpõranda pinnal on 27oC.
Loe lisa klikkides siin: TERMOSTAADID
Kui põrandakütte valiku ning paigaldamise kohta tekib küsimusi, tuleb kindlasti pöörduda spetsialistide poole, sest hiljem on tehtud vigu raske parandada.
Kui mingil põhjusel on küttekaabel läinud katki, on seda üldjuhul võimalik parandada. Spetsiaalsete seadmetega saab kindlaks teha lühistatud või katkestatud koha ning see siis parandada, võttes lahti vaid selle konkreetse koha.
Tutvu DEVI toodetega ning kasutusvaldkondadega, klikkides siin: TOOTED ja KASUTUSALAD
Danfoss AS
Tammsaare tee 47,
Tallinn
Tel: (+372) 659 3300
klienditeenindus.ee@danfoss.com
www.devi.danfoss.com/estonia