Eesti Varaehitus
PUR vahuga soojustamine on tõhusaim
Eesti Varaehitus OÜ teostab madalenergia- ja passiivmajade ehitamist ning olemasolevate hoonete energiasäästlikumaks renoveerimist, milles ollakse oma ala ühed juhtivamad spetsialistid Eestis. Ettevõtte töötajatel on antud valdkonnas kogemusi üle 20 aasta.
Aastal 2011 läbiti Passivehouse OÜ poolt korraldatud “Certified Passive House Designer” koolitus ning omandati üle-euroopaline sertifikaat, mis tõestab kõrge energiatõhususega hoonete projekteerimise ning ehitamise kompetentsust.
Tänapäeva tõhusaim vahend maja soojustamiseks on polüuretaansoojustus (PUR), millega täidetakse seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhukindlaks. PUR-isolatsioonvahud soojustavad hoone külmasildadeta ning alandavad kulutused nii küttele kui ka jahutamisele minimaalseks, olles seega ideaalne lahendus näiteks passiivmaja ehitajatele.
“Polüuretaansoojustust saab kasutada igal pool nii seinte kui ka katuste soojustamiseks, nii maa peal kui ka maa all ning nii suvel kui ka talvel. PUR-vaht pihustatakse soojustatavale pinnale või süstitakse seintesse läbi pisikeste puuritud augukeste. Soojustuskiht vajub vedeliku kujul augu põhja, täites paisudes järk-järgult ära tühimikud ja õhuvahed. Tihti jäetakse tühimikud ja ehituse eripärast tingitud õhuvahed täitmata ja laotakse seintele soojustust, kuid keegi ei selgita, et sellise soojustuse kasutegur võib olla ainult 40% ehk kogu protsess osutuks suhteliselt mõttetuks,” selgitab Eesti Varaehituse OÜ juht ja rahvusvaheliselt sertifitseeritud passiivmajade konsultant Raul Õuemets. “Polüuretaansoojustus hoiab majaseina suhteliselt õhukese, kuid väga õhukindla ja soojapidavana, samal ajal kui traditsiooniliste soojustusmaterjalide ladumine seinad oluliselt paksemaks ajab ning aknad fassaadi n-ö ära uputab. Meetod ei riku sise- ega välispindu ning on süstitav telliskiviseintesse, paneelidesse ja müüritistesse, mis ei ole tuulekindlad, või isegi kipsplaatide taha ka kaldlagedes ja seintes. Materjal on niiskus-, vee- ja tuulekindel ning sobib ka torude soojustamiseks maa sees. PUR-isolatsioonvahud jagunevad kahte põhilisse gruppi: suletud rakkudega ja avatud rakkudega vahud. Mõlemate isolatsioonvahtude eeliseks, võrreldes üldtuntud isolatsioonmaterjalidega, on nende võime reaktsiooni tulemusel paisudes täita ka praod ja ebatihedused. Vaht nakkub väga hästi erinevate pindadega. Suletud rakkudega vahu eeliseks avatud rakkudega vahu ees on tema veekindlus. Materjal ei ima vett, samas laseb veeaurul difusiooni teel liikuda. Mõlemad materjalid sisaldavad hallitust ja seente kasvu tõrjuvaid lisandeid. Kuna suletud pooridega vaht ei lase läbi tuult, ei vaja see lisaks tuule- ja aurutõkke paigaldamist, mis omakorda aitab hoida kokku ehituskuludelt. Avatud pooridega vaht ei vaja tuuletõket näiteks pööningu vahelaes, samuti on selle tuulekindlus oluliselt suurem mineraalvillast. PUR-vaht on suurepärane valik kõikvõimalike mahutite, angaaride, metallangaaride, vundamentide, katuslagede, taluhoonete katuslagede soojustamiseks – ehk sobib kõikjale, kus on vaja soojustamist. Samuti sobib osa PUR-vahte kasutamiseks pinnases ning pideval kokkupuutel niiskusega. PUR-isolatsioonvahud on inimesele ja keskkonnale täiesti ohutud. Nende valmistamisel ei ole kasutatud formaldehüüde, CFC-sid ja HCFC-sid ning samuti ei söö PUR-vahtu närilised.”
Raul Õumetsa sõnul eelistab ettenägelik energiasäästlikku maja, sest tavamaja on juba täna kallis ülal pidada – elektri ja küttepuude hind tõuseb pidevalt ning see trend ei muutu. Kindlasti peaks majaehitaja juba projekti käigus mõtlema lisaks ehitusmaterjalihindadele ka küttekuludele, mida hiljem maksta tuleb. “Passiivmaja kontseptsioon on arendatud teaduslikust huvist, kui kaugele saab maja energiakulude vähendamisega minna. Erinevalt muudest lahendustest nagu null-kütteenergia- ja null-energiamajad on passiivmaja osutunud elujõuliseks põhjusel, et küttevajadust ei viida mitte just võimaliku miinimumini, vaid teatud mõistliku piirini, milleks passiivmaja puhul on võimalus aktiivsest küttesüsteemist loobuda. Kütmiseks piisab ka lihtsast lisakütteallikast, päikesest ja majast väljuvast toasoojast, mida toodavad maja elanikud ja koduelektroonika. Sageli kuuleme uuemate majade puhul öeldavat “elu kui kilekotis”. Tegelikkuses polegi aga hingata vaja mitte majal, vaid inimesel ning kuna kaudses tähenduses hingab maja läbi ventilatsioonisüsteemi (mitte läbi seinte), on nii passiiv- kui ka madalenergiamajas alati tänu toimivale, väga ökonoomsele ventilatsioonile, värske õhk. Passiivmaja puhul ei tohi hoone kütmisele ja jahutamisele kuluda rohkem kui 15 kWh/m² kohta aastas. Seega kulutavad passiivmajades elavad pered täna reaalselt küttele 10 korda vähem kui teiste uute majade omanikud. Samas ei ole passiivmaja ehitus väga palju kallim ning mida suurem maja, seda väiksem tuleb loomulikult ruutmeetri hind. Näiteks 108 m2 suurune suletud netopinnaga puitsõrestik-passiivmaja koos ventilatsiooni ja küttesüsteemiga maksab 109 000 eurot ning selle aastane küttekulu on tänaste hindade juures elektrikütte korral umbes 180 eurot.”
Eesti Varaehitus on tegelenud aastaid ka ehituse peatöövõtu, ehitusjärelevalve, üldehitus-, siseviimis-, betooni- ja santehniliste töödega, küttesüsteemide- ja katusete ehitamisega jne. Lisaks pakutakse kinnisvara vahendusteenust ning tegeletakse ka kinnisvaraarendusega Väiksemas mahus tegeletakse ka tööriistade, autode, väikebusside, haagissuvila ja kerghaagiste rendiga.
Ehitame seda mida teisedki, aga võime teha seda, mida teised ei suuda – kõlab Eesti Varaehituse moto. Ja ära unusta, et hästi tehtud töö ei pruugi olla kallis, aga väga odav töö on kindlasti vilets!
Tutvu lähemalt Eesti Varaehituse poolt pakutavate teenustega, klikkides allpool asetseval teenustegrupi nimetusel:
PUR vaht (polüuretaan isolatsioonvahud ) on mõeldud igasuguste hoonete soojustamiseks nii, et ei jääks külmasilda ning kulutused nii küttele kui ka jahutamisele oleksid minimaalsed.
Loe edasi…
Passiivmajad on hooned, kus on kasutatud väga energiasäästlikke komponente, milleks on väga hästi isoleeritud hoone tarindid, väljamineva soojuse taaskasutamine ning talvisel perioodil päikesekiirguse kasutamine.
Loe edasi…
Ollakse tegelenud aastaid ka ehituse peatöövõtu, ehitusjärelevalve, üldehitus-, siseviimistlus-, santehniliste- ja betoonitöödega, küttesüsteemide- ja katusete ehitamisega jne.
Loe edasi…
Kipsivalust põrandad on mõeldud kasutamiseks sisetingimustes elukondlike hoonete põrandate tasanadamiseks nii põrtandaküttega, kui ka ilma põrandakütteta põrandatele.
Loe edasi…
Tutvu teostatud töödega, klikkides siin: Teostatud tööd
Või külastades Eesti Varaehituse Facebooki lehekülge siin: Facebook
Eesti Varaehitus OÜ
Linnuste,
Loone küla,
Kohila vald,
Raplamaa
Tel 1: (+372) 5556 6999
Tel 2: (+372) 683 6777
info@varaehitus.ee
Facebook
www.varaehitus.ee