Koldevärk
by interjoor · 2. veebr. 2018
Koldevärk OÜ pottseppmeistrid Veikko Martin ja Kaius Põtter osutavad kõiki pottsepateenuseid alates erinevate küttekollete ehitamisest kuni korstnapühkimiseni. Teostatakse ka parandustöid ning antakse konsultatsioone.
Nii nagu kütteseadme ehitamine on kunst ning hea kütteseadme aluseks on nii meisterlikud tööoskused kui ka hea tunnetus, nii on ka kütteseadme kütmine kunst, mis eeldab samuti teadmisi ja natuke tunnetust - küttekolle on kui elusolend, millel on oma hingeelu.
Koldevärk OÜ litsentseeritud pottseppmeistrid on pea aastaga valmistanud tuhatkond küttekollet ning pottsepp Veikko Martin on kahekümne tööaastaga käinud umbes 1500 Hiiumaa kodus, nii et tal on päris põhjalik ülevaade, millises seisus on kodude soojaallikad.
Seitse korda mõõda, üks kord lõika
Kuigi inimeste ohutusalane teadlikkus on aastatega kasvanud, siis siiski kõike ei teata. Näiteks, et metallkorstendele kehtivad päris ranged ohutuseeskirjad. Aga kui hoone on juba valmis, on hiljem keeruline midagi muuta. Mistõttu iseehitajal oleks mõistlik enne tööde alustamist konsulteerida oma ala asjatundjaga. Ka võiks küttekolde iseehitaja lugeda läbi Päästeameti kodulehel oleva juhendmaterjali kütteseadmete paigaldamise ja ohutusnõuete kohta. “Võtab aega pool tundi, kuid võib päästa teie kodu,” tõdeb pottseppmeister Veikko Martin. Lisaks muidugi on kõik kutsetunnistusega pottseppad kursis seadusandluse muutustega, mis puudutavad küttekollete ehitamist.
Õige kütmistehnika säästab kütteseadet
Kuigi tuleohutusalane teadlikkus on kasvanud, siis sageli ei osata kütteseadet õieti kütta, nii et see püsiks kaua soojana ning peaks ka ajale vastu. Meistrimees soovitab kütmiseks kasutada vaid kuiva puitu ning siiber peab kogu kütmise aja olema täielikult avatud. “Kui piirata liialt õhu pealevoolu küttekoldesse, siis ei saa puidugaasid korralikult lõpuni põleda, alaneb kolde temperatuur ja veel rohkem gaase jääb põlemata juba madala temperatuuri tõttu. Loodetud energiasäästu asemel saavutatakse vastupidine tulemus - raisatud puit ning rikutud kütteseade,” tõdeb meister. Lihtne viis teada saamaks, kas põlemine toimub liiga madalal temperatuuril, on vaadata koldesse ja kui näete seal tahma, siis võib selles kindel olla. Siibri võib pärast kütmist sulgeda alles siis, kui söed ahju all enam ei hõõgu ja tihedate ahjuuste korral soovitab pottseppmeister sulgeda siiber alles paari tunni möödudes. Abiks on ka õigesse paika paigaldatud suitsuandur, mida võiks samuti aeg-ajalt tolmust puhastada, et see töötamast ei lakkaks. Kogenud ja kvalifitseeritud meistriga tulevad kaasa ka soovitused ja õpetused.
Koldevärgi meistrid kasutavad kaasaegseid ja kvaliteetseid materjale, teevad koostööd disaineritega ja sisearhitektidega, pakuvad välja erinevaid kliendile sobivaid lahendusi ja annavad oma töödele garantii.
Koldevärk OÜ osutatavad teenused:
Konsultatsioonid
Väärt nõuanded spetsialistilt
Tutvu Koldevärk teostatud töödega klikkides siin: Tehtud tööd