Wienerberger/tellised
Telliskivi on end läbi aastatuhandete õigustanud ehitusmaterjal
Tellist kui materjali on inimkond tundnud juba aastatuhandeid. Tänapäeval on tellis kasutuses üldehituses kuid üha enam ka sisekujunduselemendina, leides tee nii modernse, klassikalise ning loodus- ja maalähedasema maitsega inimeste koju.
Tellis kannatab nii kuuma kui külma, nii sees kui väljas
Tellise eelisteks fassaadimaterjalina on tema unikaalne välimus, põlisus ja säästlikkus. „Tellis ei põle ega mädane, ta kannatab nii suvekuumust kui talvepakast ning ka seened ega kahjurid ei suuda seda rikkuda,“ räägib AS Wienerberger turundusjuht Kairi Pops ja lisab, et õigesti ehitatud tellismüüritis või fassaad ei vajagi eraldiseisvat hooldust, ka ei ole seda vaja aastate pärast värskendada: „Seetõttu ei kaota tellissein oma väärtust ning osutub lõppkokkuvõttes ka hinnalt soodsaks lahenduseks,“ märgib Pops.
Tellise soojust salvestavad ja ühtlustavad omadused on tuttavad telliskolletest – tellistest sein kogub päikeseenergiat ja soojust ning suudab talletada maja seest pärinevat soojust. Hiljem vabaneb talletunud soojus majja. See aitab vähendada küttekulutusi ning temperatuuri kõikumised on väiksemad tänu soojuse talletumisele. Seepärast jäävad tellisseintega ruumid talvel õdusalt soojaks ning suvel mõnusalt jahedaks.
Siseruumides, näiteks vaheseinte ja muude sisekujunduselementide ehitamiseks, võib kasutada pea kõiki tüüpe telliseid. Erinevate küttekollete – ahjude, kaminate, pliitide ning soemüüride on soovitav kasutada täistelliseid, kuid küttekollete välisvoodri ehitamiseks saab kasutada ka fassaadiauktelliseid.
Head isolatsiooniomadused
Seinte soojapidavus on oluline näitaja – mida parem on hoone soojapidavus, seda vähem kulutusi tuleb teha küttele. Keraamilise tellise soojusisolatsiooni “saladus“ peitub paljudesse väikestesse pooridesse suletud õhus. Tellise valmimise protsessis lisatakse savimassi ka sõelutud saepuru. Tellise põletamisel 1000° C juures põleb saepuru jääke jätmata ning selle tulemusel tekib kivisse lugematu hulk imeväikeseid õõnsusi. Need suletud õhupoorid tagavadki soojusisolatsiooni. Tellissein neelab päikeseenergiat ja säilitab endas soojusenergiat, mis pärineb majast. Seintesse neeldunud ruumisoojus eraldub sealt taas – spetsialistid nimetavad seda “faasivahetuseks“.
Tellistest ehitatud majad ei jahtu talvel kiiresti maha, kuid suudavad suveperioodil siseruumides meeldiva jaheduse säilitada. Suvised ekstreemsed temperatuurikõikumised ei ole tellishoones niivõrd tuntavad kui kergemate seinakonstruktsioonide puhul.
Meeldiv sisekliima ja turvalisus
Keraamilistest tellistest piirdel on märkimisväärsed heliisolatsiooni omadused. Tellistest piire pakub kaitset välismüra eest ja samas kindlustab, et müra ei leviks hoonesiseselt ruumist ruumi.
Optimaalne heliisolatsioon ja “hingav“ kivisein loovad meeldiva sisekliima. Keraamiline tellis on tulekindel ehitusmaterjal. Keraamiline tellis ei põle, kuna ta on valminud põlemisprotsessis ja on seega tulekahjude suhtes “immuunne“.
Tellised on liigitatud tulekindlaks ehitusmaterjaliks ja vastavad tulekindluse klassile A. Mittepõlevad konstruktsioonimaterjalid, kuhu kuuluvad savitellised, vähendavad võimaliku tulekahju tagajärjel kahjustusi – põhiliselt varitseb oht teiste ehitusmaterjalide põlemisel tekkinud gaaside levimisel.
Miks eelistada keraamilist materjali?
- Soojapidav
- Püsiv vorm
- Püsiv värv
- Looduslik
- Turvaline
- Hooldusvaba
Arvestades telliste pikaajalisust, tasub tooteid osta usaldusväärselt tootjalt, kes suudab garanteerida sama tüüpi materjali kättesaadavuse ka tulevikus, kui peaks tekkima vajadus näiteks juurdeehituse või ümberehituse raames.
Loe lisaks Wienerbergeri toodetest: Sillutuskivide paigaldamisega saab hakkama peremees ise
Tutvu teostatud töödega siin: Teostatud tööd
või külasta Wienerbergeri Facebooki lehekülge siin: Facebook
Tallinna näidistesaal ja peakontor
Peterburi tee 46,
Tallinn
Tel: (+372) 5037 413