Eesti Puitmaja Ehitus
Õhutiheda PUR-vahuga soojustamine oma ala professionaalidelt
Eesti Puitmaja Ehitus OÜ on asutatud 2008. aastal, aga tegutsenud ja kogemusi omandanud juba aastast 2000, millal ettevõtte asutaja töötas FIEna. Eesti Puitmaja Ehituse juht on lõpetanud 2012. aastal rahvusvahelise Passiivmaja kooli (CEPH) ja ettevõte omab rahvusvaheliselt tunnustatud programmi (PHPP2012), millega arvutatakse teie majale täpsed tulemused juba enne kui alustatakse ehitustöödega.
Eesti Puitmaja Ehituse põhitegevuseks on hästi soojustatud ja õhutihedalt ehitatud puitsõrestik ja kivimajade ehitus, vundamentide rajamine ja siseviimistlustööd. Aastast 2012. on Eesti Puitmaja Ehitus Eesti Passiivmaja liidu ametlik liige.
Eesti Puitmaja Ehituse eripäraks on põhjalikult teostatud ja täpselt kliendi vastavalt kliendi vajadustele teostatud tööd. Üheks ettevõtte põhimõtteks on, et hea ehitusfirma peab võtma oma projekte isiklikult. Sest töösse suhtumine väljendab professionaalsust. Ehitajad peavad looma keskkonna, kus tahaksid ka ise iga päev viibida.
Polüuretaanvahtu ehk PUR-vahtu peetakse tänapäeval üheks paremaks võimaluseks, kuidas erinevate hoonete soojustamine efektiivselt ja potentsiaalseid probleeme ennetavalt lahendada. Kuigi kahekomponendilist isolatsioonivahendit täiendatakse kogu aeg, on tegu siiski maailmas juba aastakümneid kasutusel olnud materjaliga. PUR-vahtu on Eestis kasutatud ligi 20 aastat, kuid mujal maailmas juba palju varem. Tänapäevane polüuretaanvaht arenes välja 1980ndate alguses, kuid selle juured ulatuvad kaugemasse minevikku, 1930ndate lõppu.
Polüuretaanvahtu peetakse tõhusaimaks hoonete soojustamise vahendiks vundamendist katuseni, mis nakkub sisuliselt kõikide pindadega ning suudab täita ehitise konstruktsioonis kõik praod ja tühimikud, tungides ka kõige pisematesse kohtadesse. Hoonete soojustamisel PUR-vahuga ei jää külmasilda ja edasised kulutused küttele ning jahutamisele jäävad minimaalseteks. Ka ei vaju vaht ära ega kaota ajas oma soojapidavust. Vaht pihustatakse pindadele spetsiaalsete seadmetega. Kokkupuutel pinnaga reageerib vaht sisuliselt kohe ja paisub kümnetes kordades.
PUR-vaht jaguneb avatud ja suletud pooridega vahuks ning mõlemal on oma kindel otstarve. Suletud poorid sobivad reeglina väliskonstruktsioonidele ja avatud poorid pigem sisekonstruktsioonidele, näiteks vaheseintele.
PUR-vahu kõige olulisem eelis ja näitaja traditsiooniliste plaatmaterjalide ees on õhutihedus. Erinevate plaatide paigaldamisel osutubki tihti probleemiks just korrektne paigaldus, mitte aga lahendus kui niisugune. Vahu tihedus on suletud pooril keskmiselt umbes 33 – 43 kg/m ja avatud pooril 8 – 12 kg/m. Soojusjuhtivus on suletud pooril reeglina vahemikus 0,020 – 0,022 W/mK ja avatud pooril 0,037 – 0,039 W/mK. Väiksem number tähendab paremat tulemust, kuid ajaga see paratamatult veidi suureneb.
Soojustusmaterjalil peab oma funktsiooni täitmiseks olema seespool aurutõke ja väljaspool tuuletõke ning see toobki meid suletud pooridega vahu juurde, sest see täidab korraga kolme funktsiooni: toimib aurutõkkena, tuuletõkkena ja peab omakorda looduses järele proovitud tingimustes kuni 2,7 korda paremini sooja kui näiteks vill. Lisaks annab suletud pooridega polüuretaanvaht kaks korda õhema kihiga vähemalt sama tulemuse kui ükskõik milline muu materjal, olgu see siis penoplast, vill, termovaht või avatud pooridega PUR-vaht, ehk maja konstruktsioon tuleb n. – ö saledam kui teiste lahendustega.
PUR-vahuga on soojustatavad sisuliselt igasugused ruumid ja konstruktsioonid, nii puit- kui ka kivimajad, mahutid, angaarid, vundamendid ning katuselaed.
Polüuretaanvaht pole tervisele ohtlik ja ei tekita ruumi kahjulikke heitmeid. Korrektselt paigaldatuna jääb see kogu kasutusperioodi jooksul inertseks. Boonusena parandab see kodude sisekliimat, kuna ei hallita ega mädane. Lisaks juba varem mainitud minimaalselt kaks korda paremale soojapidavusele ning tuule- ja aurutõkkele on suletud pooridega vahul teisigi kasutegureid. Mistõttu võiks maja soojustamisel eelistada suletud pooridega PUR-vahtu. Üks oluline näitaja on tugevus – PUR-vaht tugevdab konstruktsioone. Ning vastupidavus. Lisaks pole PUR-vahtu võimalik paigaldada nii, et materjal kuidagi nihkuks, vajuks, või “kogemata” mõnda pragu ei täida. Samuti tähendab tugevus tugevust ka välistemperatuuri kontekstis.
Kuna 99,99% vastutus teostatud töö tulemuse osas on sellel inimesel, kes PUR-vahu püstolit käes hoiab ja vahu seina laseb, siis tasub töö teostajat valida. Näiteks kas paigaldaja suudab vastata sinu küsimustele ja pakkuda välja õigemaid lahendusi, räägib juba palju enda eest. Lisaks võiks kindlaks teha, milline ning varustus ja millised sertifikaadid töö teostajal on. Need on olulised küsimused, mida võiks paigaldajat valides arvestada.
Eesti Puitmaja Ehitus OÜ
Õuemetsa,
Kohila vald,
Rapla maakond
Tel: (+372) 5683 1484
info@eestipuitmaja.ee
Facebook
Instagram
www.eestipuitmaja.ee